Haber Detayı
01 Aralık 2015 - Salı 19:31 Bu haber 2335 kez okundu
 
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem Hoca Ahmet Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi ,kuruluşunun 20. Yılında üyelerini ve görev yapmış yöneticilerini düzenlediği programda buluşturdu.
Dünya Haberi
Arnhem’de 20.yıl coşkusu

Arnhem Hoca Ahmet Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi ,kuruluşunun 20. Yılında üyelerini ve görev yapmış yöneticilerini düzenlediği programda buluşturdu. Arnhem Türkiyem Camii salonunda gerçekleşen programda sanatçılar Ali Kınık ve Gökhan Tekin programa katılanlara coşkulu anlar yaşattıl. Programda yapılan anlamlı konuşmalar ve müzik bölümünün yanı sıra Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri de anıldı ve Hollanda Türk Federasyon’un düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına katkı amaçlı satışlar yapıldı.

Programa Kuran- Kerim ve İstiklal Marşı’nın yanı sıra bütün şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlandı. Arnhem Hoca Ahmet Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi gençleri tarafından şiirler ile süslenen programda ilk olarak sözü başkan İbrahim Günay aldı. Katılan davetlilere ve Hoca Ahmed Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezinin günümüze gelmesinde katkıları olan herkese teşekkür etti. Konuşmasında geçmişe kısaca değinen Günay, katılanlara gelecek adına da önemli mesajlar verdi. Gençlerimizin milli şuura sahip ve Türkçeye vakıf bireyler olarak yetişmelerinin önemine değinen Günay  “Gençlerimize gerekli önemi gösterip, onlara Türkçeyi ve Türk Kültürünü öğretemezsek 3, 4 nesil sonra geleceğimiz maalesef çok parlak olmaz. Bundan dolayı teşkilatımızın değerini bilerek ve gençlerimizi buralara göndererek onların bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız.” dedi. Merkezin kuruluşundan günümüze kadar 6. Başkan olduğunu belirten Günay, her türlü zorluklara ve sıkıntılara rağmen mücadeleden vazgeçmediklerini ve gelecekte de vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Konuşmasından sonra İbrahim Günay geçmişte Arnhem Hoca Ahmet Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi’nde görev yapmış olan başkanlara plaket takdim ederek teşekkür etti. İbrahim Günay’dan sonra söz alan Arnhem Kadın Kolları başkanı Şerife Demirel birlik mesajı vererek Türk Dünyasındaki soydaşlarımız ile sağduyulu olmaya davet etti.

Arnhem Hoca Ahmet Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi’nin kuruluşundan günümüze kadarki faaliyetlerinden karelerin bulunduğu slayt gösterisinden sonra sözü Hollanda Türk Federasyon Genel Sekreteri Erim Uğurlu aldı. Uğurlu Federasyon’un faaliyetlerine değinerek insanlarımızı açıklamalarında ve yazışmalarında dikkatli olmaya davet etti. Sosyal platformlarda kırıcı ve uygun olmayan paylaşımların çoğaldığına dikkat çeken Uğurlu, milletimizin bundan dolayı kutuplaştığına işaret etti. Erim Uğurlu son olarak Hollanda Türk Federasyon’un Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış olduğu kampanya hakkında bilgi verdi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Arnhem’de, 20.yıl, coşkusu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Arnhem’de 20.yıl coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı