Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 13:03 Bu haber 1227 kez okundu
 
Arınç'tan Sağduyu Çağrısı
Başbakan Yardımcısı Arınç, Türkiye'nin provokasyonlara açık bir memleket haline getirilmek istendiğini belirterek, "Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz" dedi.
Gündem Haberi
Arınç'tan Sağduyu Çağrısı

Başbakan Yardımcısı Arınç, Türkiye'nin provokasyonlara açık bir memleket haline getirilmek istendiğini belirterek, "Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Taksim Gezi Parkı ve çevresinde yaşanan olaylara ilişkin, "İçişleri Bakanlığımız, olaylar sırasında aşırı bir şiddet kullanılıp kullanılmadığını veya samimi insanlara bir zarar verilip verilmediğini teftiş veya bir soruşturma başlatmak suretiyle araştırma noktasına gelmiştir. Kaldı ki dün, zannediyorum İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi olacak, acilen verdiği bir kararla buradaki yapılaşmanın yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Mahkemenin kararını doğrusu yerinde ve isabetli buluyorum. İdare, bu mahkeme kararına uymak zorundadır. En azından burada ne yapılıyor, ne yapılmak isteniyor, topluma en güzel şekliyle anlatılmalıdır" dedi.

Görüntüler kötü ve yanlış

"Dünkü görüntüler fevkalade zor görüntülerdir, kötü görüntülerdir, yanlış görüntülerdir" diyen Arınç, "Bu gösteriler sırasında zarar gören çevreye duyarlı insanlarımız vardır. Onlar adına çok üzüldüğümü ve onlara 'geçmiş olsun' dileklerimi ifade etmek istiyorum. Maalesef aralarına katılan birtakım provokatörlerin meseleyi farklı bir boyuta çekmek istemeleriyle istenmeyen görüntüler meydana gelmiştir" şeklinde konuştu.

Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz

Türkiye'nin provokasyonlara açık bir memleket haline getirilmek istendiğini belirten Arınç, "Reyhanlı'da yaşanan da budur, Cilvegözü'nde olan da budur. Birtakım haberlerin arka planında birtakım istihbarat örgütlerinin, birtakım ajan provokatörlerinin olduğunu bilmeliyiz. Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz. Milletimizin bu konularda daha büyük hassasiyet göstereceğine de inanıyoruz" dedi.

Başbakan Arınç, şöyle devam etti: "Güya oraya yapılacak AVM'de benim oğlumun da ortaklık payı varmış da biz o yüzden tepki gösteriyormuşuz. Bundan daha büyük bir iftira, bundan daha büyük bir ahlaksızlık düşünemiyorum. Cevabını verdik ama internet dünyasındaki bu tür yalan ve iftiralarla insanların samimi duygularını tahrik etmeye çalışanları kınıyorum ve lanetliyorum. Benim bir tane oğlum var, o da bir firmada ücretli olarak çalışıyor. Babası olarak benim, evladım olarak da onun maaşından başka bir geliri yok. Çok şükür bu bizim iftiharımızdır"dedi.


ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başbakan, Yardımcısı, Arınç, Türkiyenin, provokasyonlara, açık, bir, memleket, h
Yorumlar
Haber Yazılımı