Haber Detayı
26 Haziran 2013 - Çarşamba 10:24 Bu haber 2984 kez okundu
 
Arabesk Kralı'ndan, Başkan Ayanoğlu'na Ziyaret
Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü sanatçılardan Biri olan Orhan Akdeniz 1968 Mardin lisesi mezunları Buluşması İçin Mardin'e gelen Arabesk Müziğin Kralı olan Orhan Akdeniz,Belediye Başkanı Ayanoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Polisiye Haberler Haberi
Arabesk Kralı'ndan, Başkan Ayanoğlu'na Ziyaret

Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü sanatçılardan Biri olan  ve  1968 Mardin lisesi mezunları Buluşması İçin Mardin'e gelen Arabesk Müziğin Kralı ,Orhan Akdeniz,Mardin Belediye Belediye Başkanı Ayanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Uzun yıllar öncesi İstanbula yerleşen Arabesk Kralı Orhan Akdeniz,Yıllar sonra geldiği Memleketi Mardin'in gelişmesine hayran kaldı.Batı illerini aratmayan işyerleri,Binaları,Yollarına hayran kalan sanatçı,Mardin'in gelişimine yaptığı katkılar nedeniyle Mardin Belediye Başkanı Ayanoğlunu ziyaret ederek teşekkür etti.

Mardinli Ünlü Sanatçı Ve Bestekar Orhan Akdeniz, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'nu makamında Ziyaret Etti. Görüşmede Belediye Başkan Yardımcısı Murtaza Varlık'ta hazır bulundu. Mardin'i yakından takip ettiğini ifade eden Orhan Akdeniz; "Mardin'de ki güzel gelişmelere yakından tanık oluyorum ve görüyorum ki Mardin günden güne daha gelişip güzelleşiyor. Başkanımızı Mardin'e yaptığı güzel hizmetler için tebrik ediyorum."dedi. Mardin'in gururu bestekar- sanatçı Orhan Akdeniz'in bestelediği ve söylediği eserlerin çok değerli olduğunu söyleyen Başkan Ayanoğlu; "Müziği ve kişiliğiyle örnek bir sanatçının, hemşehrimiz olan bir sanatçının yaptığı ziyaret beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sanatçılar toplumda mümtaz bir yere sahiptir.Mardin'den böyle bir sanatçı abimizin çıkmış olması beni gururlandırıyor."şeklinde konuştu.


ABDULLAH ORTAÇ-MARDİN(AHA)

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Türkiyenin, yetiştirdiği, ünlü, sanatçılardan, Biri, olan, Orhan, Akdeniz, 1968,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Arabesk Kralı'ndan, Başkan Ayanoğlu'na Ziyaret
Arabesk Kralı'ndan, Başkan Ayanoğlu'na Ziyaret
Arabesk Kralı'ndan, Başkan Ayanoğlu'na Ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı