Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 16:59 Bu haber 20533 kez okundu
 
Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti
Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Korosu, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu ile Armoni Müzik Topluluğu'nu çalıştıran koro şefi ve müzik direktörü Arzu Singer Dede yönetiminde, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu yılın son konserini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda “Mest Eden Şarkılar”adlı konserle gerçekleştirdi.
Kültür ve Sanat Haberi
Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Korosu, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu ile Armoni Müzik Topluluğu'nu çalıştıran koro şefi ve müzik direktörü Arzu Singer Dede yönetiminde, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu yılın son konserini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda “Mest Eden Şarkılar”adlı konserle gerçekleştirdi. Seslendirilen eserlere müzik severler de eşlik ederken, keyifli anlar yaşandı ve konser büyük beğeni topladı. Azerbaycanlı Sanatçı Sevil Çakar’ın “Nazende Sevgilim” şarkısını seslendirdi ve bu muhteşem konsere renk kattı.

 

Koro yepyeni şarkı repertuarı ile Antalyalılara müzik ziyafeti sundu. Konsere Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, protokol üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Şef Arzu Singer Dede ve koro üyeleri dakikalarca alkışlandı. Konser sonunda Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu Koro şefi Arzu Singer Dede’ye  teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Kürşat Çavuşoğlu: ” Derneğimizin koro şefi Arzu Dede hanımefendi yönetiminde,  55 kişiden oluşan koro ve solistlerin profesyonel bir edayla en güzel şarkıları seslendirmeleri takdire şayandır. Bu unutulmaz gecede sahne alan ve emek veren herkese teşekkür ediyor

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANTALYA

HaberMustafa Yüksel

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antalya, Çağdaş, Türk, Müziği, Topluluğu’ndan, Müzik, Ziyafeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı