Haber Detayı
17 Haziran 2013 - Pazartesi 09:28 Bu haber 943 kez okundu
 
Ankara'da LYS Sakin Geçti
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada Hafta sonu Tüm Türkiye Gerçekleştirilen ve Milyonlrca Öğrencinin Kaderinin yakından Etkilyecek olan LYS Sınavının olaysız ve sakin Geçtiği bildirildi.
Sağlık Haberi
Ankara'da LYS Sakin Geçti

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada Hafta sonu  Türkiye genelinde Gerçekleştirilen ve Milyonlarca Öğrencinin Kaderini yakından Etkilyecek olan LYS  Sınavının olaysız ve sakin Geçtiği bildirildi.

Ankara Valiliğince yapılan açıklamada; “Türkiye Cumhuriyetinin geleceği olan Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirildiği Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS-4 / LYS-1 / LYS -5) Ankara’da 15-16 Haziran 2013 tarihlerinde sakin ve güvenli bir ortamda yapıldı.” denildi.

                  .
Ankara Valiliğince yapılan açıklamada devamla, “Ankara ilinde 532 ayrı binada, 22.048 yönetici, sınav sorumlusu ve gözetmenin görev aldığı sınava 393’ü engelli olmak üzere toplam 174.933 öğrencinin girdiği” belirtildikten sonra; “Türkiye Cumhuriyetinin geleceği ve geleceğimizin teminatı olan Gençlerimiz için çok büyük bir önem taşıyan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), gençlerimizin hedefledikleri sonuçları almalarına esas olmak üzere Ankara’da 15-16 Haziran 2013 tarihlerinde sakin ve güvenli bir ortamda yapıldığı” vurgulandı.

                 
Ankara Valiliği açıklamasının sonunda; “Lisans Yerleştirme  Sınavlarına (LYS) girmek üzere sınav mahallerine gelen 73 öğrencinin sınav kapısına geldiğinde kimlik cüzdanını kaybettiğinin veya unuttuğunun anlaşılması üzerine Ankara’da öğrencilerin mağdur olmamaları için Ankara Valiliği’nin sorumlu hizmet anlayışı gereği yaptığı uygulama ile sınav günü sabahı ve öğleden sonra öğrencilere hizmet vermek üzere açık tutulan Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle  Nüfus Müdürlüklerince 73 öğrenciye ivedilikle Nüfus Cüzdanı veya Nüfus Kayıt Örneği tanzim edilerek sınava girmelerinin sağlandığı” belirtildi.

                
Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirildiği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınav nedeniyle sakin ve güvenli ortamın yaratılmasında gerekli duyarlılığı gösteren vatandaşlarımıza da teşekkür eden Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, “LYS  I. Hafta sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimizin beklentilerine uygun olmasını temenni ediyorum.”dedi.

                  
Kamuoyuna saygıyla sunulur.''Denildi

       

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ankara, Valiliğinden, yapılan, açıklamada, Hafta, sonu, Tüm, Türkiye, Gerçekleşt
Yorumlar
Haber Yazılımı