Haber Detayı
01 Temmuz 2013 - Pazartesi 08:40 Bu haber 1468 kez okundu
 
ANKARA'DA DÜĞÜN FESTİVALİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 213 çifte toplu düğün şöleni, Büyük Ankara Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi alanında gerçekleştirildi.
Belediye Haberleri Haberi
ANKARA'DA DÜĞÜN FESTİVALİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 213 çifte toplu düğün şöleni,  Büyük Ankara Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi alanında gerçekleştirildi.

Tüm masrafları Büyükşehir Belediyesi’nce karşılanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından nikahları kıyılan 213 çiftin düğün şöleninde Pınar Dilşeker, Ümit Besen ve Ahmet Selçuk İlkan verdikleri konserle de genç çiftlerin mutluluklarına ortak oldular.
Nikah saatine kadar, kendileri için büyük özenle hazırlanan alanda ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan’ın fon müziği eşliğinde okuduğu şiirlerle dans ederek eğlenen 213 çiftin mutlulukları gözlerinden okunurken, çiftlerin aileleri de gençlere alkışlarla destek verdiler. 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, genç çiftlerin nikahını kıymadan önce yaptığı konuşmada alanda bulunan herkese sevgi selamlarını ileterek, “Sevgili gelinler ve damatlar her yıl o yılın arasındaki sıfırı atarak çıkan rakam kadar çiftimizi evlendiriyoruz. Bu bizim için bir gelenek oldu. Bu senede 2013 yılında 213 çiftimizi evlendiriyoruz. Bu kadar çifti bir arada görmek, mutluluklarına ortak olmak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Rabbim sizlere inşallah iki cihan saadeti versin” dedi.
 
-213 ÇİFTTEN MUTLULUĞA EVET-
Konuşmanın ardından 213 çift arasından belirlenen  Engin Şahin-Satıha Sarıkaya, Mehtap Sade-Yasin Bolat, Meryem Akgün-Tolga Mesut Turan, Hülya Çevik-Tayfun Çelik adlı genç çiftlerin  AK Parti milletvekili Seyit Sertçelik, Başkanın eşi Nevin Gökçek, sanatçılar  Pınar Dilşeker, Ümit Besen ve Ahmet Selçuk İlkan’ın şahitliğinde nikahlarını kıyan Başkan Gökçek, “ Belediyeye yapmış olduğunuz başvuruda nikahlarınız kıyılmasına mani bir durum olmadığı tespit edilmiştir. ‘Sayın şahitlerin ve tüm konukların huzurunda birbirinizle evlenmek istediğinizi bir kez daha duymak istiyoruz?” diyerek gelin ve damatlara ayrı ayrı “birbirinizle evlenmek istiyor musunuz?” diye sordu.
Sorusuna güçlü bir ‘evet’ karşılığı alan Başkan Gökçek, öncelikle 4 genç çiftin ardında da sembolik olarak diğer gelin ve damatlardan aldığı “evet’ cevapları ile tüm çiftlerin nikahını kıyarak, herkesi  ‘karı koca’ ilan ettiğini söyledi.
 
Nikahların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek,  “Cenabı Allah hepinize iki cihan saadeti versin. Sizlere vatana, millete en az üç çocuk nasip etsin. Bir yastıkta kocayın hiç ama hiç kavga etmeyin en kötü gününüz böyle olsun. Darısı burada amin diyen tüm bekarların başına olsun” dedi.
Büyük Ankara Festivali kapsamında AKM alanını adeta gelincik bahçesine çeviren 213 çift, mutlu beraberliklerinin ilk adımı olan düğünlerinde on binlerin huzurunda evet diyerek ölümsüzleştirirken, düğün pastasını ise Başkan Gökçek, şahitlerle birlikte konfetiler ve havai fişek gösterileri arasında keserek birbirlerine ikram ettiler.
Hafızalardan çıkmayacak güzellikteki düğün şöleninin sunuculuğunu da Vatan Şaşmaz yaptı.  Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen  toplu nikah şöleninde ünlü sanatçılar Pınar Dilşeker ile Ümit Besen muhteşem birer konser verirken, çiftler gönüllerince eğlenerek düğünlerini de yaşamlarının en ayrıcalıklı gecesi olarak hafızalara kazımış oldular.
   
-“BİZE KENDİMİZİ ÇOK ÖZEL HİSSETİRDİLER”
Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği toplu düğün  organizasyonunda nikahları kıyılan ve çiftlerden Büşra ve Serkan çifti çok mutlu olduklarını belirterek, “Sayın Başkan Melih Gökçek’e çok teşekkür ederiz, tüm bu süreç içinde kendimizi çok iyi hissettik bize çok iyi davrandılar ayrıca bunun içinde çok teşekkür ederiz” diye düşüncelerini dile getirdiler.  
9 yıllık evli olmalarına karşın resmi nikahları olmadığını ifade eden Münüre ve Yusuf çifti kendilerine böyle güzel bir imkanın tanınmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, yıllardır erteledikleri nikahı böylesine güzel bir ortamda gerçekleştirdikleri için herkese çok teşekkür ettiklerini söylediler.
Nikahları kıyılan Şükran ve Ümit çifti iki çocukları olduğunu ama ekonomik zorluklar nedeniyle daha önce nikahlarını kıyamadıklarını vurgulayarak, bize böylesine güzel bir şansı veren Sayın Başkan Gökçek’e çok teşekkür ederiz diye konuştular.             
Başkan Gökçek ve eşi Nevin Gökçek çiftlerin mutluluğuna alanda oluşturulan stüdyoda tek tek fotoğraf çektirerek ortak oldular.

ALANDA BİNLERCE TOP ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Nikahın ardından sıra gelenekselleşen top dağıtımına geçildi.  Alandaki çocuklara oluşturulan  dev kortej eşliğinde binlerce top dağıtan Başkan Gökçek, çocukların mutluluğuna bir kez daha ortak oldu.

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi’nin, 213, çifte, toplu, düğün, şöleni, , Büyük, A
Yorumlar
Haber Yazılımı