Haber Detayı
23 Haziran 2013 - Pazar 15:43 Bu haber 1788 kez okundu
 
ANKARA'DA DEMET AKALIN RÜZGARI
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası “Büyük Ankara Festivali”, Atatürk Kültür Merkezi (eski Hipodrom) alanında 7. kez Başkentlileri bir araya getirdi
Turizm Haberi
ANKARA'DA DEMET AKALIN RÜZGARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası “Büyük Ankara Festivali”, Atatürk Kültür Merkezi (eski Hipodrom) alanında 7. kez Başkentlileri bir araya getirdi.7.günde sahne alan isimler udi sanatçı Metin Şentürk ve Türk Pop Müziğin en sevilen isimlerinden Demet Akalın olunca Büyük Ankara Festivali tarihi bir kalabalıklığa ev sahipliği yaptı. Konser alanını dolduran on binlerce Ankara’lı şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendiler. Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunu yaptığı “Büyük Ankara Festivali”nin konser saatinde ilk sahneye çıkan isim Metin Şentürk oldu. Metin Şentürk “Kadehinde zehir olsa” ile başladığı konserini zaman zaman seyirci ile kurduğu sıcak diyaloglarla sürdürdü. “Uzun zamandır böylesine bir coşku, böylesine muhteşem bir kalabalık hissetmemiştim” diyen görme engelli sanatçı Metin Şentürk konsere gösterilen ilgiden duyduğu mutluluğu Ankaralılara teşekkür ederek gösterdi. Şentürk şarkı arasında da birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde Ankaralılarla birlikte “Kırmızı beyaz, canım Türkiyem” diye tempo tuttu.

Konserine, “Her ayrılık bir vurgun”, “Bir kızıl goncaya benzer dudağın”, “Gülü susuz seni aşksız bırakmam”, “Çile bülbülüm”, “Yalnızım dostlarım”, “Sen ağlama” adlı şarkılarla devam eden Metin Şentürk’e Ankaralılar da eşlik etti.

“Fesuphanallah” ile konserine devam eden Metin Şentürk zaman zaman ud’unu konuşturdu. Şentürk konserini, “Doymadım doyamadım”, “Atalım mı arap kızı vay vay”, “Ararım seni her yerde”, “İsyan”, “Kaderimin oyunu”, “Gündüzüm seninle”, “Yıldızların altında”, “Saçlarını yol getir”, “Leylim ley” adlı şarkı ve türkülerle tamamladı.Udi sanatçı Metin Şentürk’ün ardından sahneye çıkan Türk Pop müziğinin en sevilen isimlerinden Demet Akalın’ın sahneye çıkmasıyla beraber Ankara’lılar Demet Akalın’ın seslendirdiği hareketli şarkılarla coştular. Sahneye dans grubunun gösterisi ile birlikte çıkan Demet Akalın da hareketli parçaları ile Ankaralıları coşturdu. “Arkasına bakmadan çekip giden birisi var” ile konserine başlayan Demet Akalın şarkının sonunda, “Ankara’da çok çalıştığım için kendimi Ankaralı gibi hissediyorum” dedi.

Hareketli parçalarına, “Seninle bir o yana bir bu yana” adlı şarkısı ile devam eden Akalın konserini, “Evli mutlu”, “Canım çıktı ağlamaktan”, “Aşkın açamadığı kapı” gibi hareketli şarkılarla sürdürdü. Akalın “Yaralıyım”, “Haydi söyle”, “Nankör kedi” adlı şarkılarla konserine “romantizm molası” verirken “Ankara’nın bağları” ile coşkuyu ve tempoyu yine arttırdı. “Bebek” adlı şarkısı ile konserine devam eden Demet Akalın vokalistlerine de zaman zaman mikrofonu vererek genç yeteneklere de fırsat verdi.

Akalın konserinde seyircilerden gelen istekler doğrultusunda “Kader diyemezsin” gibi klasik şarkılar da okudu. Kıvrak danslarıyla sahnede hiç durmayan Demet Akalın, “Aşk gözünü açtı”, “Çanta”, “Afedersin”, “Tecrübe” adlı hareketli şarkıları ile konserini tamamladı. Seyircilerden büyük alkış alan Akalın ile birlikte dans ve vokal grubu da göz doldurdu.Demet Akalın Gezi Parkı ile birlikte ülkemiz adına yapılması planlanan tezgahların büyük lider Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları tarafından önlenmesinden oldukça mutlu olduğunu belirtirken;sanat camiası olarak provekatörlerle beraber işbirlikçisi olmamalıyız.Biz sanatımızla topluma örnek olmalıyız diye de çağrıda bulundu.

 ESTERGON KARAGÖZ

ARTUKLU HABER-MAGAZİN MÜDÜRÜ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, yıl, 6sı, düzenlenen, Uluslararası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANKARA'DA DEMET AKALIN RÜZGARI
ANKARA'DA DEMET AKALIN RÜZGARI
ANKARA'DA DEMET AKALIN RÜZGARI
Yorumlar
Haber Yazılımı