Haber Detayı
10 Temmuz 2013 - Çarşamba 09:39 Bu haber 2265 kez okundu
 
ANKARA ULUS HALİ'NDE DENETİM
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle Ulus Yeni Hal’de denetim yaparak gıda ve hal_denetim kontrolü gerçekleştirdi.
Sağlık Haberi
ANKARA ULUS HALİ'NDE DENETİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri,  Ramazan ayı nedeniyle  Ulus Yeni Hal’de denetim yaparak gıda ve hal_denetim kontrolü gerçekleştirdi.Başkentli vatandaşların Tavuk,sakadat ve Sebze meyve ürünlerini yuğunlukla temin ettiği önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Ankara Ulus Hal'i Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından denetlendi.

Ramazan ayı boyunca  Ulus Yeni Hal’e yönelik denetimlerin artırılacağı bilgisini veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmelerini hedeflendiğinı söyledi.

Denetimlerin periyodik olarak sürdürüldüğünü söyleyen Ercan, “Sağlıklı ve hijyen gıda tüketilmesinin sağlanmasının yanı sıra Ramazan ayı nedeniyle etiketlerde oynama yapılmaması için denetimleri artırdık” dedi.

Denetimlerin genel temizlik, etiket kontrolü, gıdaların son kullanma tarihi gibi çeşitli konularda yapıldığını söyleyen Mehmet Ercan, kurallara uymayan esnafa gerekli uyarıların ve cezai işlemlerin yapıldığını anlattı.

Ulus Yeni Hal’de fiyatların ekonomik olması ve merkezi konumu nedeniyle Başkentliler tarafından tercih edildiğini belirten Mehmet Ercan, “Vatandaşların Ramazan ayı boyunca sağlıklı ve güvenilir gıda alabilmesi için yapılan denetimler aralıksız olarak devam edecek” diye konuştu.

-HAL’E ARALIKSIZ DENETİM

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ulus Yeni Hal Karakol Amirliği tarafından yapılan denetimlerde, genel temizlik, hijyen, etiket kontrolü, gıdaların son kullanma tarihi, yangın tüpleri, ecza dolabı, iş yeri çalışma ruhsatı, sağlık karneleri, iş önlüğü, eldiven kullanılması yönünden kontrol yapılıyor.

Balık tezgahları da denetlenerek, özellikle etiket ve genel temizlik yönünden inceleniyor.

Meyve sebze reyonlarını denetleyen zabıta ekipleri çürük gıda satılmaması, gereksiz işgaliye yapılmaması, çöplerin etrafa bırakılmaması yönünden uyarılarda bulunuyor.

Et ve tavuk ürünlerinin satış yerlerini de denetleyen zabıta ekipleri, açıkta ürün satılmamasını, iş önlüğü ve eldiven kullanılmasını istiyorlar.

Denetimler sonucu kurallarla uymadıkları belirlenen esnafa gerekli uyarılar yapılarak cezai işlem uygulandı.

 

ARTUKLU HABER-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: nkara, Büyükşehir, Belediyesi, Zabıta, Daire, Başkanlığı, ekipleri, , Ramazan, a
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANKARA ULUS HALİ'NDE DENETİM
ANKARA ULUS HALİ'NDE DENETİM
Yorumlar
Haber Yazılımı