Haber Detayı
17 Haziran 2013 - Pazartesi 09:04 Bu haber 1872 kez okundu
 
Ankara Alışveriş Festivali Törenle Başladı
Başkentlilerin büyük bir heyecanla ve özlemle beklediği Büyük Ankara Festivali, Atatürk Kültür Merkezi (Eski Hipodrom) alanında kapılarını ziyaretçilere açtı.
Sağlık Haberi
Ankara Alışveriş Festivali Törenle Başladı

Başkentlilerin büyük bir heyecanla ve özlemle beklediği Büyük Ankara Festivali, Atatürk Kültür Merkezi (Eski Hipodrom) alanında kapılarını ziyaretçilere açtı.

Başkentliler daha ilk günden ilgi gösterdiği festivalde ziyaretçiler huzurlu bir ortamın tadını çıkardı, birlik ve beraberlik tablosu içerisinde, aktivitelerin, gösterilerin, konserlerin ve hesaplı alışverişin keyfini yaşamaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Büyük Ankara Festivali”nin altıncısı Başkentlilerle buluştu. Festival alanı kapılarını, her zaman olduğu gibi yine AKM (eski Hipodrom) Alanı’nda ziyaretçilere açtı.

 Başkentlilere hesaplı alışveriş imkanı veren 2. Shopping Fest’in 14 Haziran’daki açılışının ardından, yaz aylarını şenlendiren, kültür ve sanatsal etkinliklerin buluşma adresi olan geleneksel Büyük Ankara Festivali de hızlı bir başlangıç yaptı. Ankara’yı 22 gün boyunca kültür ve sanatın da başkenti yapacak olan “6. Büyük Ankara Festivali” ile Başkent’te hesaplı alışveriş, çeşitli aktiviteler, muhteşem eğlenceler ve konserlerle gecenin geç saatlerine kadar huzur içinde geçirilecek muhteşem yaz günleri de başlamış oldu.

- BÜYÜKŞEHİR BİRİMLERİNDEN SÜRPRİZ SUNUMLAR

2. Shopping Fest’in tüm Ankara’yı saran alışveriş rüzgarını AKM Alanına taşıyacak olan Büyük Ankara Festivali’nde, eğlencenin yanında hesaplı alışveriş için satış sokakları ve büyük çadırlar yer alıyor. Başkentliler özel olarak alanda DNR_8328.JPGbirbirinden zengin çeşitteki ürünleri kaliteli ve ucuza alma imkanı buluyor. El sanatlarından çantaya, yöresel ürünlerden oyuncağa kadar çeşit çeşit ürün uygun fiyatlarla Başkentlilere sunuluyor.

Festival alanının her bir köşesinde ise ayrı bir etkinlik ile ziyaretçiler karşılanıyor. Alanda, gün boyunca sergiler, mini konserler, şiir dinletileri, tiyatro, dans ve folklor gösterileri düzenleniyor. Dev çadırlarda bu yıl da Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek’ten ASKİ’ye, İtfaiye’den Fen İşleri’ne, EGO’dan Sosyal Hizmetlere kadar pek çok birimi sürpriz ve ilgi çekici sunumlarıyla ziyaretçilere çalışmaları hakkında bilgi veriyor.

- EN ÇOK ÇOCUKLAR EĞLENİYOR

Festivalin en mutlu konukları çocuklar bu yıl da eğlencenin tadını doyasıya çıkarıyor. Festival alanının her bir köşesinde çocuklar için ayrı bir aktivite ayrı bir sürpriz yer alıyor. Bazı çocuklar yüzlerini sevdikleri kahramanların maskeleri ile boyatırken, bazıları kum boyama çadırında aktivite yapıyor. Her yıl olduğu gibi şişme ve elektronik oyun grupları gündüzden geceye binlerce çocuğu ağırlarken, bu yıl ilk kez düzenlenen Garfield Şov, büyük bir keyifle gezilen Şirinler Köyü ve Caillou Kasabası sadece minik konuklardan değil yetişkinlerden de büyük ilgi görüyor.

Animasyon grupları ve palyaço ekipleri ise gün boyu değişik etkinlikler ile çocuklara keyifli dakikalar yaşatıyor.

Festival alanında gençler ve ruhu genç kalanlar için de eğlenceli, aksiyonlu, heyecanlı gösteriler yer alıyor. Uluslararası dans toplulukları, Nalmes Çerkez Dans Grubu, Danimarka’dan Mr. Baloon şov, Ukrayna’dan İllüzyon Roman, Bıçak Şov ve Güçlü Adamlar, Çin akrobatları ile kostümlü kanguru bacak şov ve Power Extreme şov ise performansları ile alandaki coşkuyu artırıyor.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başkentlilerin, büyük, bir, heyecanla, özlemle, beklediği, Büyük, Ankara, Festiv
Yorumlar
Haber Yazılımı