Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 20:39 Bu haber 3163 kez okundu
 
ANKARA TURİZMİ MASAYA YATIRILDI
Ankara Kulübü öncülüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Başkent Ankara Haftası’nda aynı gün içinde Ankara Turizmi ile ilgili iki panel düzenlendi.
Turizm Haberi
ANKARA TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

Ankara Kulübü öncülüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Başkent Ankara Haftası’nda aynı gün içinde Ankara Turizmi ile ilgili iki panel düzenlendi.

“Ankara’nın Doğal, Tarihi ve Kültürel Mirasının Turizm Potansiyeli Açısından Değerlendirilmesi” temalı III. Ankara ve Turizm Paneli ile “Sektör Temsilcilerinin Gözüyle Ankara Turizminin Dünü, Bugünü, Yarını” temalı IV. Ankara ve Turizm Paneli düzenlendi

.

Panellerin açılış konuşmasını yapan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, “Ankara küreselleşen dünyadan koparak içe kapanan bir şehir . Düzenlediğimiz Uluslararası Başkent Ankara Haftası Ankara için oldukça önemli ; çünkü yıllardır Ankara bu tür bir etkinlikten yoksun. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanti Uluslararası boyutta daha çok gündeme gelmeli. Uluslararası toplantılar, fuarlar, organizasyonlar neden Ankara’da olmasın? Şehrimiz akılcı bir vizyonla bu tür etkinliklere ev sahipliği yapabilir.

 

Ankara’nın tarihsel mimarisi, cumhuriyet dönemi eserleri ile günümüzde yapılan mimari çalışmaların masaya yatırıldığı panellerden III. Ankara ve Turizm Paneli’ni PROF. Dr. Ruşen Çakır yönetirken panelist olarak Prof. Dr. Mehmet Tunçer, Prof. Dr. Cana Birsel , Prof. Dr. Aydan Balamir ve Prof. Dr. Zuhal Özcan katıldı. Panelistler Ankara’nın Doğal, Tarihi ve Kültürel Mirasının Turizm Potansiyeli Açısından Değerlendirdi.

 

IV. Ankara ve Turizm Paneli’nde ise Ankara Enstitüsü Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Timur Erkman moderatör olurken ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygün, TÜRSAB Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı C. Engin Şahin, Turizm Bakanlığı eski Tanıtma Genel Müdürü Hüsnü Gümüş, Ankara Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu, Ankara Turist Rehberleri Odası Başkanı Suat Tural ,Turizm Bakanlığı İşletmeler Eski Genel Müdürü Orhan Kalkan katıldı.

 

Panelistlere katılımlarından ötürü birer Seymen Heykeli verildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, TURİZMİ, MASAYA, YATIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı