Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 22:31 Bu haber 1092 kez okundu
 
ANKARA KÜLÜBÜ DERNEĞİ BAŞKANI ÖZASLAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYA ŞİDDETLİ, KINAMA
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN ,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Bu saldırı toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek saygılı siyasi tutum ve söylemlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir." açıklamasında bulundu.
- Haberi
ANKARA KÜLÜBÜ DERNEĞİ BAŞKANI ÖZASLAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYA ŞİDDETLİ, KINAMA

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı  Dr. Metin ÖZASLAN ,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Bu saldırı toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek saygılı siyasi tutum ve söylemlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir." açıklamasında bulundu.

 

Özaslan yaptığı yazılı basın açıklamasında şu fadelere yer verdi;

 

''Şehit cenazeleri ülkemizin ve halkımızın birlik ve beraberliğine yönelen her türlü saldırıya karşı bir arada durarak ülkemizin düşmanlarına karşı gücümüzü göstermemiz gereken törenlerdir.

 

Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı planlayanlar, eyleme dönüştürenler, destek verenler ise ülkemizin düşmanlarına hizmet eden vatan hainleridir.

 

Saldırı CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na değil, ATATÜRK ve silah arkadaşlarına, kurtuluş ve kuruluş sürecinde maddi ve manevi katkılarıyla ülkemizin düşman işgalinden kurtulmasına, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin güçlü bir şekilde kurulmasına büyük destek veren bütün Ankaralılara yapılmış bir saldırıdır.

 

Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler Ankaralı olamazlar, Türk olamazlar, Müslüman olmazlar. Çünkü yaptıkları hain saldırı ile sadece milli birlik ve beraberliğimize değil aynı zamanda bu kutsal değerlere de saldırmışlardır. Bu saldırı ile ülkemizin düşmanlarının yüzünü güldürmüşlerdir.

 

İnanıyoruz ki hiçbir Ankaralı böyle bir saldırının arkasında olamaz. Vatan ve millet düşmanı bütün hainler bilmelidir ki Başkentimiz, ayrışmanın ve kavganın değil, her zaman ülkemizin ve halkımızın birlik ve beraberliğinin sembolü olacaktır.
Ankaralılar olarak, her ne amaçla olursa olsun, halkımızı kutuplaştıran, birbirine düşman eden söylemlerin kimseye fayda ve hayır getirmeyeceğinin bilinmesini; bütün siyasetçilerin küçük menfaatleri için ülkemizin düşmanlarına fırsat vererek büyük ve güzel ülkemizin geleceğini dinamitlemelerine izin vermemelerini istiyor ve bekliyoruz.

 

Ankaralılar olarak saldırıyı şiddetle kınıyor, ülkemizin dirliğine, birliğine ve beraberliğine yönelik bu tür saldırıların tekrarlanmamasını temenni ederek CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na geçmiş olsun diyoruz.''Dedi.

 

 

ARTUKLU  HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, KÜLÜBÜ, DERNEĞİ, BAŞKANI, ÖZASLAN'DAN, KILIÇDAROĞLU'NA, YAPILAN, SALDIRIYA, ŞİDDETLİ,, KINAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı