Haber Detayı
25 Haziran 2013 - Salı 12:11 Bu haber 3130 kez okundu
 
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE ...
Gezi Parkı eylemleri nedeniyle hasar gören Kuğulu Park’a Keçiören’den dişli bir rakip çıktı. Kuğuları ile büyük beğeni toplayan Fatih Sultan Parkı törenle hizmete açıldı.
Belediye Haberleri Haberi
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...

Gezi Parkı eylemleri nedeniyle hasar gören Kuğulu Park’a Keçiören’den dişli bir rakip çıktı. Kuğuları ile büyük beğeni toplayan Fatih Sultan Parkı törenle hizmete açıldı.


Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler ve Tülay Selamoğlu, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, Keçiören Müftüsü Dr.İhsan İlhan ve AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Baran İzgi katıldı. Törende Moritanyalı belediye başkanlarının da hazır bulunması dikkat çekti. KEDEM halk oyunları ekibinin gösterileri ile renk kattığı törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, “Keçiören’e yakışan bir park olmuş. Güzel çalışmalarını ve hizmetlerini gururla izlediğim Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a çok teşekkür ederim. Başkanım bu hizmeti sadece güzel bir park inşa etmek için yapmadı. Biz insanımızı sevdiğimiz için, medeniyetimizi yeniden inşa etmek için bu tarz hizmetler yapıyoruz” dedi.


TÜRKİYE’DEN RAHATSIZLIK DUYANLAR ARTIYOR

Çevreyi korumanın imanın gereği olduğuna işaret eden Kurtulmuş, “Peygamber Efendimiz bir hadisinde ‘Kıyametin koptuğunu duysanız bile elinizdeki fidanı dikin’ der. İşte biz bunu hayat felsefesi edindik. Dünyada sadece bizim hakkımız yok, bizden sonraki nesillerin de hakkı var. O yüzden gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Ağaç dikmek, çevreyi yaşanabilir hale getirmek, siyasi sorumluluğumuzun ve inancımızın bir parçasıdır” diye konuştu. Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, yakında çok daha büyük ve güçlü hale geleceğini belirterek “Türkiye bütün dünyanın gözünün içine baktığı, kendisinden faydalandığı ülke olacak. Güçlü bir ekonomiye sahibiz. Bu yüzden birileri rahatsız oldu. Yıllardır üç kuruş borç para almak için önlerinde ceket ilikleyenlerin IMF’sine diyoruz ki ‘Güle güle, artık sizden borç almıyoruz’. Türkiye’nin büyük yatırımları arttıkça bundan rahatsızlık duyanları da artıyor. Güçlenmemizi istemeyenlere rağmen sağlam adımlarla gelen güçlü bir Türkiye var” ifadelerini kullandı.


ÇÖZÜM SÜRECİNİ BOZMAK İSTİYORLAR

Türkiye’nin 28 senedir terörden muzdarip olduğunu, terör nedeniyle 30 bin evladını kaybettiğini ve bütçesinin 1.2 trilyon lira zarar ettiğini vurgulayan Kurtulmuş şu mesajları verdi: “Bizleri Kürt, Türk, Alevi, Sünni, sağcı, solcu diyerek böldüler. Son zamanlarda meydana gelen olaylara baktığımızda şimdi de aynı oyunları kuruyorlar. Çözüm sürecini bozmak istiyorlar. 5 aydır bir tane şehit gelmiyor, bundan rahatsızlık duyuyorlar. Bu millet bu oyuna bir daha düşmez. Aynı ümmetin çocukları olarak, Hz.Adem’in çocukları olarak birlik, beraberlik içinde yaşayacağız. Siyasi istikrar ve ekonomik güçle, büyük ve güçlü Türkiye’yi oluşturacağız. Sömürüyü kendileri için şiar kabul edenler Türkiye’nin yeryüzünde kardeşlik türküleri söylemesinden rahatsız oluyorlar. 21.yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak. Herkes Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a dua ediyor.”


ARTIK BİZİM DE KUĞULU PARKIMIZ VAR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, bugün açılışını yaptıkları Fatih Sultan Parkı’nın ilçedeki en eski parklardan birisi olduğuna dikkat çekerken “Sadece ağaçları kalmak koşuluyla parkın herşeyi yenilendi. Keçiören’e ve Ankara’ya hayırlı olsun. Parkımızın içerisinde bay-bayan tuvaletleri ile abdesthane ve mescit de yaptık. Parkımızda oluşturduğumuz göletin içerisine kuğularımızı koyduk. Bizim de bir Kuğulu Parkı’mız var. Ankara’da bir tane Kuğulu Park vardı, ama yakıp yıktılar” diye konuştu. Eskiden 165 kişilik oturma alanı olan parkın 465 kişinin oturabileceği şekilde yeniden düzenlendiğini aktaran Başkan Ak, “Oturma alanları, kamelya alanları, gölgelik alanları genişletildi. Parkın aydınlatmasını da daha güzel bir görünüme sahip LED ışıklandırmaya çevirdik. Böylece enerjiden yüzde 40 oranında tasarruf ediyoruz. Eski ağaçları koruduk. Ayrıca 450 şimşir, 415 leylandi, 2 ıhlamur, 2 tersdut, 80 mazı, 6 ladin, 250 gül çeşidi, 1600 mevsimlik çiçek, 150 çalı grubu diktik” dedi.


KEÇİÖREN’İ EVİMİZ GİBİ GÖRÜYORUZ

Parkın duvarlarını yıktıklarını ve etrafını CNC LED’li paslanmaz çelik dubalar ile çevirerek estetik bir görünüm kazandırdıklarını anlatan Başkan Ak, “Görüştüğümüz anne-babaların talepleri üzerine oyun alanlarını da genişlettik. Çevremizi seviyoruz ve Keçiören’i evimiz gibi görüyoruz. Buraları sizlere hizmet için yapıyoruz, ama bakımı ve korunması hepimizin görevi. Parkın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Keçiörenlilere hayırlı uğurlu olsun” sözleriyle konuşmasını tamamladı. Daha sonra protokol heyeti kurdele keserek parkın açılışını yaptı; ardından yenilenen parkı gezerek incelemelerde bulundu.

Parkta bulunan kuğular ilk günden Keçiörenlilerin ilgi odağı haline geldi. Çocuk oyun alanları, dinlenme yerleri, çeşit çeşit ağaçları ve çiçekleri ile Fatih Sultan Parkı, Keçiörenlilerden büyük beğeni topladı. Parka adını veren Fatih Sultan Mehmet’in “Şehri imar etmek en önemli görevimiz, halkın gönlüne girmek birinci vazifemizdir”  sözünün yazılı olduğu tabela ise parkın girişine yerleştirildi.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-KEÇİÖREN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Gezi, Parkı, eylemleri, nedeniyle, hasar, gören, Kuğulu, Park’a, Keçiören’den, d
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...
ANKARA’NIN YENİ KUĞULU PARKI KEÇİÖREN’DE  ...
Yorumlar
Haber Yazılımı