Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 14:23 Bu haber 8333 kez okundu
 
“Alo 155 Mektubun Var” Projesi ile Nusaybinli Öğrenciler Polislerle Mektuplaşıyor.
Mektup geleneğini yaşatarak emniyet mensubu personel ile çocuklar arasında sıcak bir bağ kurmak amacıyla Nusaybin Kaymakamlığı, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan “Alo 155 Mektubun Var” projesi ile Nusaybin İlçesi Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelleri arasında mektup arkadaşlığı kuruldu.
Mardin Haberi
“Alo 155 Mektubun Var” Projesi ile Nusaybinli  Öğrenciler Polislerle Mektuplaşıyor.

Mektup geleneğini yaşatarak emniyet mensubu personel ile çocuklar arasında sıcak bir bağ kurmak amacıyla Nusaybin Kaymakamlığı, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan “Alo 155 Mektubun Var” projesi ile Nusaybin İlçesi  Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelleri arasında mektup arkadaşlığı kuruldu.

 

Proje kapsamında öğrencilerin ve emniyet mensubu personelin yazdığı mektuplar sahiplerine ulaştırıldı. Süreklilik hedeflenen projede bir sonraki kaleme alınacak mektuplar için her iki tarafında istekli ve heyecanlı olduğunun  görülmesi ile projenin diğer okullarda da faaliyete geçirilerek öğrenci ve emniyet personeli kitlesinin genişletilmesi planlanıyor.

 

         “Alo 155 Mektubun Var” projesi ile emniyet mensubu personel ile çocuklar arasında iletişim becerilerini geliştirmek, kaliteli ve etkin iletişim kurabilen, suç ve suçludan kendini koruyabilmek için polise rahatlıkla ulaşabilen bireylerin yetiştirilmesi ve unutulmaya yüz tutmuş mektup geleneğinin yaşatılması hedeflendi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/NUSAYBİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: “Alo, 155, Mektubun, Var”, Projesi, ile, Nusaybinli, , Öğrenciler, Polislerle, Mektuplaşıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı