Haber Detayı
29 Haziran 2013 - Cumartesi 14:30 Bu haber 1671 kez okundu
 
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
Türkiye’nin önemli deniz ticaret kentlerinden biri olan Aliağa’da, son yıllarda başlatılan yelken sporu eğitimleri büyük ilgi görüyor. 1999'da kurulan ve uygun yer arayışlarından sonra Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un destekleriyle 2010'da yeniden faaliyet göstermeye başlayan Aliağa Deniz Sporları Kulübü’nün (ADSK) yaz dönemi yelken eğitimleri başladı.
Belediye Haberleri Haberi
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI

ALİAĞA- İZMİR (29.06.2013)- Türkiye’nin önemli deniz ticaret kentlerinden biri olan Aliağa’da, son yıllarda başlatılan yelken sporu eğitimleri büyük ilgi görüyor. 1999'da kurulan ve uygun yer arayışlarından sonra Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un destekleriyle 2010'da yeniden faaliyet göstermeye başlayan Aliağa Deniz Sporları Kulübü’nün (ADSK) yaz dönemi yelken eğitimleri başladı.
 
Aliağa Ön Plajlar mevkiindeki Kulüp Eğitim Merkezinde 8-14 yaş arası çocuklara verilen yaz dönemi kursuna Optimist sınıfında 8, Laser sınıfında 2 sporcunun yanı sıra toplam 30 kursiyer katılıyor.  Hafta da 5 gün süren kurslar Eylül ayına kadar devam edecek. Hem tatil yapan hem de deniz sporunda gösterdikleri performansla gelecek vaadeden minik kursiyerler, denizin keyfini doyasıya yaşıyor.
 
ALİAĞA BELEDİYESİ ALT YAPI VE SERVİS HİZMETİ SAĞLAYACAK
Aliağa Belediyesi’nin destekleriyle çeşitli şampiyonalara katılan minik sporcular yaşamları boyunca unutamayacakları deneyim kazanırken, ilçede deniz sporlarının sevilmesine de öncülük ediyor. 
Kulüpte minik sporculara 2013 Yaz dönemi yelken eğitimlerini 30 yıldır yelken sporunda faaliyet gösteren ve Türkiye Şampiyonluğu ile Cumhurbaşkanlığı Kupası birinciliği başta olmak üzere çok sayıda şampiyonluğu bulunan antrenör Servet Altay veriyor. Standart yarış tekneleriyle verilen eğitimlere aileler de büyük ilgi gösteriyor. 
 
ALTAY: “YELKEN SPORLARININ YENİ ADRESİ ALİAĞA OLACAK”
ADSK Yelken Antrenörü Servet Altay, yelken sporunun küçük yaşlarda öğrenilmesinin büyük faydalar sağlayacağını ifade ederek, “Kulüp eğitim faaliyetlerimiz çocuklara deniz kültürü kazandırıyor. Çocukların ve gençlerin deniz sporlarına yönelmesini sağlıyoruz. Yelken Sporu yazın da kışın da yapılabilen bir spor. Kursiyerler burada doğa ile uyumlu bir yaşam sürmeyi, doğru zamanda doğru kararı verip uygulayabilme becerisini kazanıyor. Aynı zamanda spor ahlakı, disiplin, arkadaşlık ve dostluğu da öğreniyor. Aliağa, yakın bir gelecekte Türkiye Yelken Sporları için çok önemli bir kent olacak. Herkes bu sporu desteklemeli” diye konuştu. 
 
BAŞVURULAR KULÜP MERKEZİNDEN ALINIYOR
Aliağa Deniz Sporları Kulübü tarafından açılan yelken eğitimlerine başvurular kulüp eğitim merkezinde yapılıyor. Başvurularda minik sporcu adayları için sağlık raporu da isteniyor. Eğitimlere başvurular ve kayıtla ilgili detay bilgiler 0532 477 25 15 ve 0507 458 59 02  nolu telefondan alınabilecek.
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Türkiye’nin, önemli, deniz, ticaret, kentlerinden, biri, olan, Aliağa’da, son, y
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
ALİAĞA, YELKEN SPORUNDA İDDİALI
Yorumlar
Haber Yazılımı