Haber Detayı
09 Haziran 2013 - Pazar 13:39 Bu haber 1908 kez okundu
 
ALİAĞA’DA TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ
ALİAĞA BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ (TSM) KOROSU YAZ KONSERİYLE MUSİKİ SEVERLERİ COŞTURDU
Belediye Haberleri Haberi
ALİAĞA’DA TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ

ALİAĞA- İZMİR- (09.06.2013)- Aliağa Belediyesi’nin sosyal kültürel etkinlikleri kapsamında Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu’nun geleneksel yaz konseri, Açıkhava tiyatrosunu dolduran müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Aliağa’da her yıl yaklaşık bin beşyüz kişiye kültür sanat eğitimleri veren Aliağa Belediye Konservatuarı, müzik eğitimleriyle kentte sosyal ve kültürel yaşamı hareketlendiriyor. Aliağa Belediye Konservatuarı Türk Sanat müziği korosu tarafından gerçekleştirilen yaz konseri, Aliağa’da musiki rüzgarları estirdi.

 

Açıkhavada Musiki rüzgarı esti

Her yıl düzenli olarak kış ve yaz konserleriyle sahne alan Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Aliağa Zeytinli park içinde bulunan Açıkhava tiyatrosunda TRT Ses Sanatçısı Şef Turgay Kızıltuğ eşliğinde 24 eser seslendirdi. 2 bölümden oluşan konserde amatör sanatçılar muhteşem yorumları ve performanslarıyla göz doldururken konuklar şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

Zeytinli Park Açıkhava Tiyatrosu’ndaki sürprizlerle dolu gecede sahneye çıkan minik Nilay Güzel de sesiyle gecenin parlayan yıldızı oldu. Aliağa’yı saran konserde seslendirilen eserler unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Bayrav: Konservatuarımızda çok doğru işler yapıyoruz

Konserin sonunda Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, şef Turgay Kızıltuğ’a tüm koro için çiçek takdim etti. Bayrav, Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleriyle kentte sosyal yaşamın canlandığını belirterek, “Bu akşam bize muhteşem bir müzik ziyafeti sundunuz. Belediyemiz Konservatuarında ne kadar doğru işler yaptığımızı böyle etkinliklerde çok iyi görüyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ALİAĞA-İZMİR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ALİAĞA, BELEDİYESİ, TÜRK, SANAT, MÜZİĞİ, (TSM), KOROSU, YAZ, KONSERİYLE, MUSİK
Yorumlar
Haber Yazılımı