Haber Detayı
01 Temmuz 2013 - Pazartesi 09:54 Bu haber 2271 kez okundu
 
Akgül, Mamak’ı Şantiyeye Çevirdi
- Haberi
Akgül, Mamak’ı Şantiyeye Çevirdi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Başak Mahallesi’nde bulunan belediyenin yatırım alanlarından Başak Mahallesi Kültür- Gençlik Merkezi ve Nikâh Sarayı, kapalı spor salonu ve kapalı pazaryerlerini gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çalışmalar hakkında esnaf ve vatandaşları da bilgilendiren Akgül,  çalışmalar tamamlandığında mahalle sakinlerinin özlemini çektiği hizmetlere kavuşmuş olacağını kaydetti.

 Çalışmalar Yerinde İncelendi

Kaba inşaatı tamamlanan Başak Mahallesi kapalı spor salonu ve kültür ve gençlik merkezinin yüzde altmış seviyesine ulaştığını belirten Akgül, Mamak’a yakışır modern bir bina yaptıklarını söyledi. İlk olarak 6 bin metrekare proje alanında 3250 metrekare kapalı pazar alanına sahip olan ve yapımı tamamlanan kapalı pazaryerini inceleyen Akgül, ardından içinde düğün ve nikâh salonu, kreş ve gençlik merkezi bulunan 12 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden Başak Mahallesi Kültür-Gençlik Merkezi ve Nikâh Sarayı’nı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Son olarak 3 bin metrekarelik inşaat alanına sahip park ve spor alanını gezen Akgül, sosyal ve kültürel aktivitelerin sayısını artırabilmek için bu tür mekânların sayılarını da artırdıklarını kaydetti.

 

3 Dev Yatırım Birden

Başak mahallesinde hayata geçirdikleri 3 dev yatırım hakkında bilgi veren Akgül, “12 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden kültür ve gençlik merkezimiz, 370 kişilik nikâh salonu, , kreş, düğün salonu, yemek salonu sergi salonu, çok amaçlı salon ve gençlik merkezini içinde barındırıyor” dedi. Akgül, Mamak’ın çok büyük spor yatırımlarına kavuştuğunu kaydederek Başak mahallesinde yapımı devam eden kapalı spor salonunun da 1007 metrekare çok amaçlı saha(basketbol, voleybol, hentbol), idari ofisler, koşu yolları, fitness salonları, 2 adet yarım bir adet tam basketbol sahası ve fitness alanı ve koşu yolundan oluştuğunu söyledi.Mamak’ta 8 tane kapalı 1tane de açık olmak üzere 9 adet kapalı pazaryerinin hayata geçirildiğini kaydeden Akgül, 6 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan 3250 metrekarelik kapalı pazaryerinin de yine altı pazar üstü spor kompleksi şeklinde yapıldığını belirterek, pazar alanının 28x16 metre boyutlarında basketbol sahası ve çocuk oyun alanından oluştuğunu belirtti.

 

 HABER:ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı