Haber Detayı
01 Ağustos 2013 - Perşembe 10:20 Bu haber 2128 kez okundu
 
Akgül’den Mahalle Halkına Ramazan Müjdesi
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Kıbrısköy Mahallesi’nde düzenlenen iftarda mahalleliye müjde verdi. Mamak’ta yatırımların birbiri ardına hız kesmeden tamamlandığını belirten Akgül, Kıbrısköy’e aile merkezi, gençlik merkezi, bilgi evi ve kapalı pazaryeri yapacaklarını söyledi. Kompleksin temelinin yılbaşına kadar atılacağını kaydeden Akgül şimdiden mahalleliye hayırlı olsun dedi.
Belediye Haberleri Haberi
Akgül’den Mahalle Halkına Ramazan Müjdesi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Kıbrısköy Mahallesi’nde düzenlenen iftarda mahalleliye müjde verdi. Mamak’ta yatırımların birbiri ardına hız kesmeden tamamlandığını belirten Akgül, Kıbrısköy’e aile merkezi, gençlik merkezi, bilgi evi ve kapalı pazaryeri yapacaklarını söyledi. Kompleksin temelinin yılbaşına kadar atılacağını kaydeden Akgül şimdiden mahalleliye hayırlı olsun dedi. Kıbrısköy Mahallesi pazaryerinde düzenlenen iftar yemeğine katılan yaklaşık 3 bin kişi büyük sevinç yaşadı. İftar programına Akgül’ün yanı sıra Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Başkanvekili Erdal Ak ve Meclis Üyesi Hamza Aydoğdu katıldı.

 

7’den 70’e herkese hitap edecek

Yapılacak kompleksin proje detaylarını mahalleliyle paylaşan Akgül, “Bulunduğumuz yer olan pazar alanı ile ilgili uzun süredir çalışma yapıyorduk. Çalışma sonucunda çok güzel bir proje hazırladık. Mamak’ın en büyük aile merkezi, gençlik merkezi, kapalı pazaryeri ve bilgi evi bu alana yapılacak. Ayrıca düğün ve nikâh salonu ile 7 den 70’e herkese hitap edecek kompleksimizin temelini inşallah yılbaşına kadar atacağız. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin bir arada kullanılacağı merkezimiz tarihi konak konseptiyle de adeta büyüleyecek” dedi.

 

Mamak’ta Çorumlular Gecesi’ne Büyük İlgi

İftar sonrası Mamak Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanına geçen Akgül, hemşeri buluşmaları kapsamında Çorumluları ağırladı. Çorumlu Dernekler Federasyonu’nca düzenlenen geceye Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Sungurlu Belediye Başkanı Selahattin Uzunkaya, Mamak Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gece Çorumlu mahalli sanatçılar Gülsüm kahraman, Serkan Yüce, Halil Demirel, Sami Alay ve Kızağlı Ümit’in söylediği şarkılarla başladı. Çorumlu hemşerilerin doyasıya eğlendiği gecenin finalini ise Hüseyin Kağıt yaptı. On binlerce Mamaklının hınca hınç doldurduğu alanda sanatçıya büyük ilgi gösterilirken, vatandaşlar doyasıya eğlendi. Gecenin sonunda Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır Akgül’e hemşeri derneklerine vermiş olduğu desteklerden dolayı plaket takdim etti. Ak Parti Ankara İl Başkanı Alparslan da Mamak Belediyesi’nin hemşeri geceleri ile ülkenin doğusunu ve batısını buluşturduğuna dikkat çekerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA-MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediye, Başkanı, Mesut, Akgül, Kıbrısköy, Mahallesi’nde, düzenlenen, if
Yorumlar
Haber Yazılımı