Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 16:13 Bu haber 5217 kez okundu
 
AK PARTİ ESKİ İL BAŞKANI NİHAT ERİ'DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Ak parti Mardin Eski İl başkanı ve 22.dönem Mardin Milletvekili Niaht Eri a9 Eylül 2019 tarihinde; AK Parti"ye muhalif bir haber ajansından kaynaklanan ve bazı basın yayın organları tarafından "Mardin'deki Kayyımdan rahatsız olan AKP''liler Ankara'nın yolunu tuttu"başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Mardin Haberi
AK PARTİ ESKİ İL BAŞKANI NİHAT ERİ'DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Ak parti Mardin Eski İl başkanı ve 22.dönem  Mardin Milletvekili Niaht Eri   9 Eylül 2019 tarihinde; AK Parti"ye muhalif bir haber ajansından kaynaklanan ve bazı basın yayın organları tarafından "Mardin'deki Kayyımdan rahatsız olan AKP''liler Ankara'nın yolunu tuttu"başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

 

Ak parti Mardin Eski İl başkanı ve 22.dönem Mardin Milletvekili Niaht Eri yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

''9 Eylül 2019 tarihinde; AK Parti"ye muhalif bir haber ajansından kaynaklanan ve bazı basın yayın organları tarafından "Mardin'deki Kayyımdan rahatsız olan AKP''liler Ankara'nın yolunu tuttu" başlığı ile verilen ve adımın geçtiği haberde; "Nihat Eri ve ekibinin, Vali Mustafa Yaman’ın yeniden kayyum olarak atanmasının ardından bir kez daha çekincelerini parti genel merkezine aktardıkları öğrenildi. Eri ve ekibinin yeni parti çalışmaları süren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ekibi ile de görüşmeler yaptığı dile getiriliyor." denilmiştir.


Bu haber tamamıyla gerçek dışı, uydurma, kasıtlı, deyim yerindeyse asparagas bir haberdir.


Bazı belediyelere Kayyım atanması kararı, İç İşleri Bakanlığımızın değerlendirmesi ve uygun görmesi sonucu alınmış bir karardır, bu kararın eleştirilecek bir yönü yoktur. Haberde yazıldığı gibi, "Mardin'e ikinci defa Kayyım atanması ile ilgili" AK Parti Genel Merkezi ile hiç bir görüşmem olmadı. Parti kurma çalışmaları yürüttüklerini basından izlediğim sayın Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile ne yüzyüze ne de dolaylı olarak hiç bir temasım olmamıştır. Malesef kendi içimizde de, isim isim bildiğim ve Partiyi kişisel çıkarları için kullanmak isteyen bazı şahıs ve odakların, uzunca bir süredir şahsıma yönelik iftiralar ve dedikodular yaydıklarını biliyorum. Bu çevreler; 31 Mart seçimlerinde bazı ilçelerde Saadet Partisi adaylarına destek verdiğim şeklinde, aslı astarı olmayan tamamen düzmece haberleri de ahlaksızca yaymaktan çekinmemişlerdi.


Ben AK Parti'mizin kuruluş çalışmalarında yer aldım, AK Parti Mardin Kurucu İl Başkanlığı, 22. Dönem Milletvekilliği, bir çok İl'de teşkilat koordinatörlüğü, Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurul üyeliği, 31 Mart Yerel Seçimler öncesine kadar da ikinci defa İl Başkanlığı görevlerinde bulundum. Partimin bana verdiği her görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elimden gelen her türlü çabayı gösterdim. AK Parti'yi evim, aşkım ve sevdam olarak bildim, Partimizin Kuruluş İlkeleri doğrultusunda, Partimizin başarısı için, var gücümle çalıştım ve çalışmağa da devam ediyorum. AK Partili olmaktan ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'la yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum.


Haberi yapan yapan ajans'a karşı yargı yoluna başvuracağımı ve ajansı Basın Konseyine şikayet edeceğimi
Kamu Oyuna saygıyla duyuruyorum.''Dedi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, ESKİ, İL, BAŞKANI, NİHAT, ERİ'DEN, ÇOK, ÖNEMLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı