Haber Detayı
07 Haziran 2013 - Cuma 11:30 Bu haber 1635 kez okundu
 
Aile Merkezleri Meslek Okulu Gibi Çalışıyor
Çok sayıda Mamaklı kadına hobi ve meslek edindirme kursu veren aile merkezlerinden yüzlerce Mamaklı kadın faydalanıyor. Kadınlara yönelik kurslarıyla meslek okuluna dönüşen aile merkezleri, yoğun geçen bir eğitim döneminin ardından yılsonu sergilerini açmaya başladı.
Belediye Haberleri Haberi
Aile Merkezleri Meslek Okulu Gibi Çalışıyor

Çok sayıda Mamaklı kadına hobi ve meslek edindirme kursu veren aile merkezlerinden yüzlerce Mamaklı kadın faydalanıyor. Kadınlara yönelik kurslarıyla meslek okuluna dönüşen aile merkezleri, yoğun geçen bir eğitim döneminin ardından yılsonu sergilerini açmaya başladı. Türközü Aile Merkezi’nin düzenlediği yılsonu sergisine katılan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e eşi Zeliha Akgül, Mamak Belediyesi Meclis Başkan Vekili Erdal Ak, Mamak Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Ekici, Ak Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek eşlik etti. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Yıl boyunca devam eden kurslarımızda Mamaklı kadınlar kişisel gelişimlerini sürdürüyor. Hizmete açtığımız aile merkezlerine yönelik talep her geçen gün artıyor. Bazı kadınlar birden çok kurstan faydalanabiliyor. Bizler aile merkezlerini inşa ederken sadece birer kurs olarak değil, kadınlarımız için tam bir yaşam alanı olarak tasarladık. İçerisinde bulunan konferans salonu, kütüphanesi, spor salonu ve kreşiyle aile merkezleri Mamaklı kadınlarımıza en güzel şekilde ve çok yönlü olarak hizmet veriyoruz” dedi.

 

Mamaklı Kadınlardan Akgül’e Teşekkür

Türközü Aile Merkezi’nde dikiş nakış, iğne oyası, cilt bakımı gibi kurslara katılan kadınlar bütün bir yol boyunca ürettikleri ürünlerden oluşan sergiyi gezen Akgül’e teşekkür etti. Mamaklı kadınlar; “Bu kurslara katılmadan önce kızlarımızın çeyizlerini bile parayla yaptırmayı düşünüyorduk. Burada öğrendiklerimizle kızlarımızın çeyizlerini hazırladık. Bunun yansıra başkalarının çeyizlerini de hazırlayarak para kazandık” dedi. 


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA/MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çok, sayıda, Mamaklı, kadına, hobi, meslek, edindirme, kursu, veren, aile, merke
Yorumlar
Haber Yazılımı