Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 11:12 Bu haber 2463 kez okundu
 
ABD'DEN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Başkan Obama’nın Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yaptığı Telefon Görüşmesine İlişkin Bilgi Notu yayınladı
Dünya Haberi
ABD'DEN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Başkan Obama’nın Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yaptığı Telefon Görüşmesine İlişkin Bilgi Notu yayınladı.

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından yayaınlanan bilgi notu şöyle;

''Başkan Obama, bugün (19 Temmuz 2016) Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesinde, bir kez daha geçen hafta yaşanan ve Türkiye’nin demokratik yöntemlerle seçilmiş sivil hükümetini şiddet yoluyla devirmeye yönelik girişimi güçlü bir şekilde kınadı ve Türk demokrasisine olan desteğini ifade etti. Başkan, şiddet içeren sözkonusu girişim karşısında Türk halkının göstermiş olduğu kararlılığı ve demokrasiye bağlılığını takdir ettiğini belirtti. Obama görüşmede, darbeye karışan kişiler hakkındaki soruşturma ve adli takibatın, halkın demokratik kurumlara ve hukukun üstünlüğüne güvenini güçlendirecek şekilde yürütülmesi çağrısında da bulundu. Başkan Obama, ABD’nin darbe girişimini soruşturan Türk makamlarına gerekli desteği vermeye hazır olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

BEYAZ SARAY, Basın Sözcülüğü, 19 Temmuz 2016''

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ABD'DEN, FLAŞ, DARBE, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı