Haber Detayı
27 Haziran 2013 - Perşembe 18:57 Bu haber 1917 kez okundu
 
ÇANKAYA’YA YENİ KONTEYNERLAR
Çankaya Belediyesi, ‘Daha Temiz Bir Çankaya’ için sürekli kendini yenileyip daha gelişmiş araçlar kullanarak çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Haberleri Haberi
 ÇANKAYA’YA YENİ KONTEYNERLAR


Ankara – Çankaya Belediyesi, ‘Daha Temiz Bir Çankaya’ için sürekli kendini yenileyip daha gelişmiş araçlar kullanarak çalışmalarını sürdürüyor.

2012 yılında, 1500 adet galvanizli 770 litrelik çöp konteyner alımı yaparak zamansız çöp çıkartıldığı tespit edilen noktalara yerleştiren Çankaya Belediyesi bu çalışmasından olumlu sonuçlar almıştı.

Vatandaşlarca konteyner talebinin çok olması nedeni ile bu yıl da 3000 yeni konteyner alımı gerçekleştiren Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 770 litrelik sıcak daldırmalı, galvanizli, ayaktan basıp açmalı yeni konteynerlerini önümüzdeki hafta sokaklar ile buluşturacak. Bu yıl kaldırım yenilemesi yapılan bölgelerde konteyner yerlerini de belirleyerek buna göre düzenleme yapan Çankaya Belediyesi, Seyranbağları bölgesindeki mahallelerden başlamak üzere tespit edilen ve uygun olan noktalara konteyner yerleştirilmesine başlıyor.

Yeni konteynerlar bas-aç kapakları, hareketli ayakları, yıkanabilir olmaları ve yıkama araçları ile uyumlu aparatları ile hem kullanımı hem de toplanması açısından öncekilerden daha büyük kolaylıklar sağlayacak.


ABDULLAH ORTAÇ/ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, ‘Daha, Temiz, Bir, Çankaya’, için, sürekli, kendini, yenile
Yorumlar
Haber Yazılımı