Haber Detayı
22 Haziran 2013 - Cumartesi 13:39 Bu haber 1454 kez okundu
 
Büyük Ankara Festivalinde 90’lara Dönüş
Ankaralılar’ın geleneksel yaz tutkusu haline gelen Büyük Ankara Festivalinin 6.gününde 90’lı yıllarına isimlerini altın harflerle yazdırmış sanatçılar Harun Kolçak,Eda-Metin Özülkü,Çelik,Reyhan Karaca,Ferda Anıl Yarkın,Sibel Alaş,Burak Kut 90’lı yıllara damgasını vuran sevilen şarkılarını Ankara’lı hayranları için seslendirdi.
Sağlık Haberi
                 Büyük Ankara Festivalinde 90’lara Dönüş

Ankaralılar’ın geleneksel yaz tutkusu haline gelen Büyük Ankara Festivalinin 6.gününde 90’lı yıllarına isimlerini altın harflerle yazdırmış sanatçılar Harun Kolçak,Eda-Metin Özülkü,Çelik,Reyhan Karaca,Ferda Anıl Yarkın,Sibel Alaş,Burak Kut 90’lı yıllara damgasını vuran sevilen şarkılarını Ankara’lı hayranları için seslendirdi. Onbinlerce Ankaralı 90’lı yıllarda şöhretlerinin zirvesinde olan şarkıcılara eşlik ederek hem nostaljik coşkuyu yaşadı hem de sanatçılara moral kaynağı oldu. “Büyük Ankara Festivali” Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Alanı’nda (eski Hipodrom) altıncı gününde “90’lar konseri ” ile devam etti. Başkentliler ünlü sunucu Vatan Şaşmaz tarafından konser öncesi sunulan “Ankara’nın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı sinevizyonu izlediler ve Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’da gerçekleştirdiği dönüşümü öğrenme fırsatı buldular. 90’ların unutulmaz isimlerinden biri olan Harun Kolçak “Gir Kanıma” ile başladığı konserini daha sonra “Kalbim hızla atıyor” ve “Ellerim seni arıyor” adlı şarkılarla sürdürdü. Hem romantik hem de hareketli şarkılarını art arda seslendiren Harun Kolçak, askerliğini Ankara’da yaptığını belirterek, “Ankara’nın benim için çok güzel anıları” var dedi ve şarkılarını bir süre seyirciler arasında söyledi. Türk Pop Müziği’ne kazandırdıkları çok sayıda şarkı ve beste ile anılan ve orkestraları ile“90’LAR KONSERİ”nin hazırlanmasında büyük katkı sağlayan Eda ve Metin Özülkü çifti, 90’lı yıllara damgasını vuran “Parolayı söyle” adlı şarkıları ile start aldılar.

Eda Özülkü kendisine eşlik eden seyirciler ile tamamladığı şarkının ardından, “Bu şarkıyı yaptığımızda sene 1993’tü ama hala hatırlayanlar var” diyerek Ankaralılara teşekkür etti. Eda-Metin Özülkü çifti daha sonra “Öyle arada bir bakma içim gidiyor” ve “Seninle olmak var ya” ve “Eğlen Güzelim” adlı şarkılarını seslendirdiler. “90’lar konseri”nde üçüncü sırada sahneye çıkan ünlü şarkıcı Çelik de sahne performansı ile eski günlerini aratmadı. Sevilen şarkılarını seyircilerin arasında söyleyen Çelik “Güle güle yavrum”, “Hercaim”, “Ateşteyim ateşte” adlı şarkıları ile Ankaralıları 90’lı yıllara götürdü.Daha sonra Reyhan Karaca yine 90’lı yılların sevilen şarkılarını seslendirirken, seyirciler cep telefonlarının ışığını yakarak Karaca’nın söylediği şarkıların hüzünlü havasına ortak oldular. Reyhan Karaca “Sevdik sevdalandık”, “İki gözüm”, “Gidesim gelmiyor” adlı şarkılarını seyircilerle birlikte söyledi. Ferda Anıl Yarkın da “Zorlama güzelim”, “Üzülme” ve “Sonuna kadar” adlı şarkılarını söyledi. Yarkın’a seyirciler de büyük bir coşku ile eşlik etti.Daha sonra sahneye çıkan Sibel Alaş ise “Yağmur bulutu unutursa”, “Adam” ve “Aşka yürek gerek” adlı şarkıları seslendirdi. “90’lar konseri”nin son ismi yine 90’lı yılların unutulmaz isimlerinden biri olan Burak Kut oldu. Unutulmaz konserin son sanatçısı Burak Kut, “Benimle oynama”, “Bebeğim” ve “Yaşandı bitti” adlı şarkılarını yine seyirciler ile birlikte söyledi. Kut, seyircilerden gelen istek üzerine “Benimle oynama” şarkısını ikinci kez seslendirdi. Konserin sonunda tüm sanatçılar bu kez 70’li yılların unutulmaz şarkılarından biri olan “Bir başkadır benim memleketim” adlı şarkıyı hep birlikte söylediler. Sanatçıların bu muhteşem finaline seyirciler de Türk bayraklarını açarak eşlik etti.Nostalji gecesi yaşanan Ankara’daki bu 90’lı yıllara dönüş konseri muhteşemdi.

 

 

ESTERGON KARAGÖZ-MAGAZİN MÜDÜRÜ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ankaralılar’ın, geleneksel, yaz, tutkusu, haline, gelen, Büyük, Ankara, Festival
Yorumlar
Haber Yazılımı