Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:06 Bu haber 1109 kez okundu
 
65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIN SOKAĞA ÇIKMA SAATİ DEĞİŞTİ
Koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üzeri kronik hastalığı bulunan vatandaşlara Pazar günü tanınan yürüyüş izni saatinde değişiklik yapıldı.
Gündem Haberi
65  YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIN SOKAĞA ÇIKMA SAATİ DEĞİŞTİ


 Koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında sokağa çıkma  yasağı uygulanan 65 yaş üzeri kronik hastalığı bulunan vatandaşlara Pazar günü tanınan yürüyüş izni saatinde değişiklik yapıldı.

 

Sıcakların mevsim normalleri zerinde seyrettmesi nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Mayıs 2020 Pazar günü 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkış saati  12-18:00 arası olarak değiştirildi.

 
İçişleri Bakanlığının konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
 

''Meteorolojik verilere göre, 17 Mayıs Pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkma saatleri değişti.

 

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçileri ile birlikte 17 Mayıs 2020 Pazar günü 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakları açıklanmıştı.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile, önümüzdeki günlerin meteorolojik verilerinde hava sıcaklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00-18.00 saatlerinde sokağa çıkmalarına karar verilmiştir. 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 65, , YAŞ, VE, ÜSTÜ, VATANDAŞLARIN, SOKAĞA, ÇIKMA, SAATİ, DEĞİŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı