Haber Detayı
07 Haziran 2013 - Cuma 12:23 Bu haber 1975 kez okundu
 
50 BİN ÖĞRETMEN'E YÖK MÜJDESİ
50 BİN ÖĞRETMEN'E YÖK MÜJDESİ
Resmi İlan Haberi
50 BİN ÖĞRETMEN'E YÖK MÜJDESİ

YÖK Başkanlığından Beklenen açıklama Geld.Elli bin Teknik Öğretmenin sabırsızlıkla beklediği Müjdeli Haber Bugün YÖK Başkanlığı tarafından açıklandı Yapılan açıklama şöyle:

''Yükseköğretim Kurulumuz tarafından Teknik Öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarına giriş çalışmaları sonuçlandırılmıştır. Bu çerçevede teknik öğretmen unvanını

alanlar için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı yapılacaktır. Sınav ÖSYM tarafından yapılacak olup; başvurular 10-17 Haziran 2013 tarihleri arasında alınacaktır.
Mühendislik tamlamam programına başvuru yapabilecek teknik öğretmenlik programları, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Döküm Öğretmenliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektronik Öğretmenliği,Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Enerji Öğretmenliği, Kalıpçılık Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Makine Öğretmenliği, Makine Resim ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği, Mekatronik Öğretmenliği, Metal Öğretmenliği,Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği, Otomotiv Öğretmenliği, Talaşlı Üretim Öğretmenliği,Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Tekstil Öğretmenliği, Tekstil Terbiye Öğretmenliği,Telekomünikasyon Öğretmenliği, Tesisat Öğretmenliği ve Yapı Öğretmenliği’dir.
Diğer teknik öğretmen unvanını alanlar için çalışmalar Kurulumuz tarafından sürdürülmekte olup; sonuçlandığında paylaşılacaktır.''Denildi.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANJKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 50, BİN, ÖĞRETMENE, YÖK, MÜJDESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı