Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 11:00 Bu haber 2265 kez okundu
 
23.BEYPAZARI FESTİVALİ SONA ERDİ
Beypazarı Belediyesi tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenen Beypazarı Festivali sona erdi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın ev sahipliğinde 15-16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenen festivalin kapanışı da görkemli oldu.
Turizm Haberi
23.BEYPAZARI  FESTİVALİ SONA ERDİ

Beypazarı Belediyesi tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenen Beypazarı Festivali sona erdi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın ev sahipliğinde 15-16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenen festivalin kapanışı da görkemli oldu.

 

İlçenin köklü sosyal ve kültürel yaşantısı ile tarihi dokusuna uygun olarak, bölge insanının günümüzdeki değerleri ve sosyal yaşantısının harmanlanarak ziyaretçilerine sunulduğu festival, bu yıl da büyük ilgi gördü.

 

Beypazarı Belediyesi’nin düzenlediği “Uluslararası Beypazarı Festivali” muhteşem bir finalle sona erdi. Festival, son gününde de yine renkli görüntülere sahne oldu. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen festivalde Beypazarlıları yalnız bırakmayan isim ise ünlü sanatçı Ferhat Göçer oldu. Festivalde bir konser veren Göçer, birbirinden güzel şarkılarıyla festival katılımcılarına unutulmaz anlar yaşattı.

BEYPAZARI’NDAN DOLU DOLU FESTİVAL GEÇTİ

3 gün süren festivalde; Kral FM’in sevilen programcısı Gönül Dostu Şener’in sunumunda; Merve Özbey ve Erdem Kınay, Hamdiye Erol, İbocan konser verdi. çeşitli yöresel ürün, hediyelik ağaç eşya stantları ve sergiler açıldı, stant-up, halk oyunları ve animasyon gösterileri yapıldı. Mehteran gösterisi, halka açık okçuluk aktiviteleri, yurtdışından gelen folklor gruplarının gösterileri, deve kervanı Beypazarlılların yoğun ilgi gördü

 

Ustaya saygı bölümünde 2012 yılında aramızdan ayrılan Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş, türküleriyle anıldı. Bozlak geleneğinin yeni dönem temsilcisi İsmail Altunsaray, hologramda Neşet Ertaş ile birlikte düet yaparak ustanın türkülerini seslendirerek, hayatından anekdotlar aktardılar.

 

Hacivat ve Karagöz gösterisi, Nasreddin Hoca, Keloğlan ile masallar köşesi ve çeşitli geleneksel unutulmaya yüz tutmuş oyunlar da çocukların festival eğlencesi oldu. Yemek yapma yarışmaları, havuç paketleme yarışları ve Beypazarı yöresel kıyafetlerinden oluşan bir defile gerçekleşti. Yerel sanatçılar da festival süresince halkla bir araya geldiler.

 

BEYPAZARI BİNLERCE KİŞİYİ AĞIRLADI

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı kapanış konuşmasında, her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişiyi ağırladıklarını söyledi. Festivalin şölen havasında geçtiğini belirten Başkan Kaplan, “Dolu dolu bir festivali daha geride bıraktık. Ben şahsım ve belediyem adına emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir şehirde kültür var ise müzik, sanat var ise o şehir gelişim için açıktır, o şehirde ticaret, sanayi, ekonominin geleceği parlaktır bunu şimdiden ön görebilmek mümkündür” dedi.

 

Başkan Tuncer Kaplan, festival ile bir kez daha Beypazarı’nın güzelliklerini, değerlerini vitrine çıkardıklarını da sözlerine ekledi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/BEYPAZARI.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 23.BEYPAZARI, , FESTİVALİ, SONA, ERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı