Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 18:36 Bu haber 4360 kez okundu
 
18.ULUSAL TURİZM KONGRESİ MARDİN'DE TOPLANACAK
18.Ulusal Turizm Kongresi Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DİKA Kalkınma Ajansı , Artuklu Üniversitesi ve Mardin Eğitim Vakfı iş birliği ile 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirilecek . Ulusal Turizm Kongresi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ilk defa Mardin'de yapılacak.
Turizm Haberi
18.ULUSAL TURİZM KONGRESİ MARDİN'DE TOPLANACAK

18.Ulusal Turizm Kongresi Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DİKA Kalkınma Ajansı , Artuklu Üniversitesi ve Mardin Eğitim Vakfı iş birliği ile 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirilecek . Ulusal Turizm Kongresi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ilk defa Mardin'de yapılacak.

 

Ulusal Turizm Kongresi ilk kez düzenlendiği 1990 yılından bu yana, ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük organizasyondur. Kongre, Mardin Valiliği’nin himaye ve koordinasyonunda, Ajansımızın (DİKA) teknik ve mali desteğiyle, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Mardin Eğitim Vakfı’nın (MARSEV) iş birliğiyle yapılacaktır. Her yıl ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Bölgeleri’nde ilk defa Mardin’de gerçekleştirilecektir. Akademi ve iş dünyasından geniş kapsamlı bir katılımın "Kültür Turizmi" temasıyla ele alınacağı 18. Ulusal Turizm Kongresi’nin Mardin’e ve Bölge turizmine büyük bir katkı sağlaması hedeflenmektedir. Günümüzde turizm sektöründe yaşanan olumsuz faktörlere rağmen, bu Kongre turizmin dinamizmini kadim şehrimize taşıyarak, Mardin’in turizm potansiyelini hak ettiği yerlere ulaştıracak.

 Kongre ile birlikte DİCLE Kalkınma Ajansı  koordinasyonunda “Mardin Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Yeni Perspektif ve Fırsatlar” konulu bir çalıştay düzenlenecektir. Çalıştaya Kültür Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROB gibi ulusal kurum ve kuruluşlardan yetkililer, kültür turizmi alanında önemli çalışmaları olan, stratejilere imza atan turizm uzmanları, Mardin Turizmi konusunda stratejik, bilimsel ve pratik deneyimlere sahip akademisyenler ile Mardin’in önde gelen turizm aktörleri katılacak.Kongre sonrasında Mardin ve çevresine yönelik olarak düzenlenecek olan kültür gezisi ile kadim kent Mardin şehrinin  tüm güzelliklerini, Türkiye’nin turizm alanındaki en yetkili otoriteleri bizzat görme imkânı bulacak .Ulusal Turizm Kongresi ilk kez düzenlendiği 1990 yılından bu yana, ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük organizasyondur. Kongre, Mardin Valiliği’nin himaye ve koordinasyonunda,  DİKA Ajansının teknik ve mali desteğiyle, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Mardin Eğitim Vakfı’nın (MARSEV) iş birliğiyle yapılacak  Her yıl ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Bölgeleri’nde ilk defa Mardin’de gerçekleştirilecek .

 

Akademi ve iş dünyasından geniş kapsamlı bir katılımın "Kültür Turizmi" temasıyla ele alınacağı 18. Ulusal Turizm Kongresi’nin Mardin’e ve Bölge turizmine büyük bir katkı sağlaması hedeflenmektedir. Günümüzde turizm sektöründe yaşanan olumsuz faktörlere rağmen, bu Kongre turizmin dinamizmini kadim kent Mardin şehrine taşıyarak, Mardin’in turizm potansiyelini hak ettiği yerlere ulaştırması  hedefleniyor.Kongre ile birlikte DİKA Kalkınma Ajansı  koordinasyonunda “Mardin Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Yeni Perspektif ve Fırsatlar” konulu bir çalıştay düzenlenecek . Çalıştaya Kültür Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROB gibi ulusal kurum ve kuruluşlardan yetkililer, kültür turizmi alanında önemli çalışmaları olan, stratejilere imza atan turizm uzmanları, Mardin Turizmi konusunda stratejik, bilimsel ve pratik deneyimlere sahip akademisyenler ile Mardin’in önde gelen turizm aktörleri katılacakKongre sonrasında Mardin ve çevresine yönelik olarak düzenlenecek olan kültür gezisi ile kadim şehrimizin tüm güzelliklerini, Türkiye’nin turizm alanındaki en yetkili otoriteleri bizzat görme imkânı bulacaklardır.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 18.ULUSAL, TURİZM, KONGRESİ, MARDİN'DE, TOPLANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı