Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 23:35 Bu haber 1278 kez okundu
 
"Olaylar nedeniyle 939 kişi gözaltına alındı"
İçişleri Bakanı Muammer Güler,Taksim'deki olaylarla ilgili toplam 939 gözaltının olduğu açıkladı.
Gündem Haberi

İçişleri Bakanı Muammer Güler,Taksim'deki olaylarla ilgili toplam 939 gözaltının olduğu açıkladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle İstanbul ve diğer şehirlerde toplam 939 gözaltının olduğunu, 26 güvenlik görevlisi ile 53 vatandaşın da yaralandığını söyledi.

Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları açılış programına katılan Bakan Güler, girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı. Taksim'de başlayan daha sonra Türkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleşen olaylarda gelinen son duruma ilişkin Güler, "48 ilimizde 90'nın üzerinde basın açıklaması ve korsan gösteri oldu. Bununla ilgili olarak polisimiz gerekli önlemleri almıştır. Birçok yerde de gerektiğinde müdahaleler de yapıldı. Şu anda 939 gözaltı var. Bir kısmının ifadeleri alınarak serbest bırakılıyor, bir kısmı da Cumhuriyet savcılarının talimatları gereğince sorguları devam ediyor, mahkemeye sevk edilecek." diye konuştu.

"CHP İÇİN POLİS ÖNLEMLERİ KALDIRILDI"
Olaylarda 26 güvenlik görevlisi ile 53 de vatandaşın yaralandığını kaydeden Güler, şu bilgileri verdi: "Saat 16.00'dan itibaren Taksim'de CHP için polis önlemleri kaldırıldı. Bu eylemlerle ilgili önlemleri güvenlik almaya devam edeceğiz."DEDİ.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Muammer, GülerTaksimdeki, olaylarla, toplam, 939, gözaltının,
Yorumlar
Haber Yazılımı