Haber Detayı
10 Haziran 2013 - Pazartesi 06:54 Bu haber 2882 kez okundu
 
“Karne ve Diploma Parasına Son Verilmeli”
Okullarda alınan karne ve diploma parasını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Nazlı; “öğrencilerimizin okullara para veya bağış adı altında karne ve diploma parası ödemesi yapmamalarını istiyoruz” dedi.
Resmi İlan Haberi
“Karne ve Diploma Parasına Son Verilmeli”

Okullarda alınan karne ve diploma parasını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Nazlı; “öğrencilerimizin okullara para veya bağış adı altında karne ve diploma parası ödemesi yapmamalarını istiyoruz” dedi.

 Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Nazlı konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

Okullarımızın kapanmasına iki hafta kala derneğimize gelen şikayetler doğrultusunda karne ve diploma parası vermeyen öğrencilere karne ve diplomalarının verilmeyeceği, 50 ila 250 TL arasında öğrenci ve velilerden bağış adı altında para isteneceğine dair almış olduğumuz bilgi doğrultusunda okullarından mezun olan öğrencilerimizin kesinlikle böyle bir ödeme yapmamaları, zorlamayla karşı karşıya kalan öğrenci ve velilerimizin derneğimize ve Milli Eğitim İl Müdürlüğüne baş vurmaları gerekmektedir.

 Öğrenci velilerimizin ve Öğrencilerimizin yapacakları gönüllü bağışlara karşı olmadığımızı ancak, bazı okulların dayatmacı davranışlarına da anlam veremediğimizi belirtmek isteriz. Ayrıca bu konuda Milli Eğitim Bakanın da veli ve öğrencilerden kayıt dönemi de dahil olmak üzere gönüllü para alınamayacağını açıkladığı halde bazı okulların bunu hiçe sayarak okula yardım alınacağı yönündeki şikayetleri yakından takip etmekteyiz.

 Maddi anlamda zor şartlarda eğitimini tamamlayan ve imkanı kısıtlı olan veli ve öğrencilere zoraki bir baskının yapılmamalıdır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığının da açıklamasına rağmen buna uymayan okul yetkilileri hakkında gerekenin bakanlık tarafından yapılacağı ve Milli Eğitim Bakanlığının sözünün arkasında duracağına inancımızı koruyarak konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna bildirmek isteriz.''dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullarda, alınan, karne, diploma, parasını, değerlendiren, Tüketici, Birliği, F
Yorumlar
Haber Yazılımı