301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 11:32 Bu yazı 256 kez okundu
 
TÜRKİYE EKONOMİSİ
 
 

TÜRKİYE EKONOMİSİ

 

 

Bilindiği üzere ülkemizin şimdiki ekonomi politikasına baktığımız zaman, genel itibari ile Anavatan ve Doğruyol Partilerinin ekonomi politikaları ile eşdeğer gidiyor. Devlet kendi yükünü vatandaşın sırtına bindirerek aynı zamanda asgari ücret ile geçinen vatandaşlarımızı zar zor bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlıyor.

 

Daha çok Faiz ile ülke ekonomisi yönetiliyor. Fiyatlar yükseldi belirli bir tabaka yükselişe geçerken büyük tabakanın çoğunlukta olduğu halk kesimi ise Hayat pahalılığı karşısında ciddi manada zarar görüyor. Üretim Ekonomi sisteminden uzaklaştığımız İçin böyle bir sorunla baş başa kalıyoruz. Büyük ekonomik adımlar atılmazsa ülkemizi ciddi bir kriz beklemektedir. Ülkemizin insanı her şeyin en güzeline layıktır.

 

Artan mazot fiyatları Tarımı neredeyse bitirdi sayın Hükümet yetkililerimiz çözüm olarak Mazotta bir devrim niteliğinde bir ucuzluk yapmalıdır. Çünkü Mazot soframıza gelen sebze ve meyvelerin, gıdaların  en belirleyici fiyat mekanizmasıdır. Mazot ucuz olmadan Nakliye fiyatları yükselir. Doğrudan sofraya etki eder. Aynı zamanda Üretimin durması ve dışa bağımlılığın artması çok tehlikeli ve vahim bir durumdur. Sayın yetkililerimizin buna bir çare üretip halkımızı refaha kavuşması konusunda, gerekli adımları atmalıdır. 

 

 

Artuklu Haber Yazarı

Halil Sulhan

 
Etiketler: , TÜRKİYE, EKONOMİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı