301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 21:52 Bu haber 3044 kez okundu
 
TÜRKİYE YILDIZLAR ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI VİRANŞEHİR İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
27 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde ilk kez gerçekleştirilecek.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
TÜRKİYE YILDIZLAR ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI VİRANŞEHİR İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

27 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası    Şanlıurfa'nın  Viranşehir ilçesinde ilk kez gerçekleştirilecek.

 

Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 700 sporcu, antrenör ve idareciler ile beraber bu sayının 900 kişi olacağı tahmin edilen Türkiye şampiyonası  ilk kez Virançehir ilçesinde gerçekleştirilecek.Ülkemizde yeni gelişmekte olan Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir spordur.

 

Bu konu ile ilgili Viranşehir İlçe Spor Müdürü İbrahim Halil İMAMOĞLU yaptığı açıklamada  “ İlçemizde birçok branşta olduğu gibi bu yeni spor dalının genç sporcularımıza tanıtımı ve bu branşın ilçe genelinde yaygınlaşması için oldukça önemli bir fırsat olarak görmekteyim. Viranşehir olarak sadece bu spor dalında değil tüm branşlarda bu tip büyük organizasyonları yapabilecek kapasiteye sahip olduğumuzu söylemek isterim. Kaymakamımızın öncülüğünde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla böylesine büyük bir organizasyonun ilçemizde yapılacak olmasından dolayı mutluyuz.” dedi.

 

Sayın kaymakamımız Ömer Dereci yaptığı açıklamada sporun her branşına ellerinden geldiğince destek olduklarını belirterek  böylesine büyük bir organizasyonun ilçemizin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağını, her misafir ettiğimiz sporcunun birer gönüllü turizm elçisi olacağını vurguladı. Ayrıca ilçemizin ekonomisine bir artı değer sağlayacağını belirtti. Organizasyona katılacak olan sporcu, idareci, ve antrenörlere şimdiden başarılar diledi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ŞANLIURFA/VİRANŞEHİR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TÜRKİYE, YILDIZLAR, ORYANTİRİNG, ŞAMPİYONASI, VİRANŞEHİR, İLÇESİNDE, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı