301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Eylül 2013 - Cumartesi 10:11 Bu haber 2594 kez okundu
 
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
Dünyanın en Uzun Adamı olan Mardinli Sultan Kose,MARDİN TANITIM GÜNLERİ'nde ilgi odağı oldu.
Polisiye Haberler Haberi
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ

Guinnes rekorlar kitabına giren Mardin'li Sultan Kösem,Ankara'da ''MARDİN TANITIM GÜNLERİ'nde Mardinli Hemşehrileri ve Hayranları ile buluştu. Dünyanın En Uzun Boylu adamı olan Sultan Kösem'in boyu 2 metre 51 Cm'dir.2 metre 51 cm olan Sultan Kösem 10 aralık 1982 yılında Mardin'de doğdu.

Ankara'da 19 Eylül tarihinde açılan Mardin Tanıtım Günleri'ne gelen vatandaşlar, Mardin'e özgü birçok el sanatı ürününün sergilendiği stantları gezerek Mardin Hakkında bilgileniyor.

Tanıtım günleri etkinliğine katılan ve Guinness Rekorlar Kitabına göre "yeryüzünün yaşayan en uzun insanı" ünvanına sahip Mardin'li Sultan Kösen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.


Sultan Kösem Dünyanın en uzun boylu insanı ünvanının yanısıra 27,5 cm ile dünyanın en büyük elleri olan insanı ünvanınada sahip.Sultan Kösem 60 numara ayakkabı giyiyor.
Sultan Kösem boyunun uzunluğundan dolayı yürüyebilmek için, koltuk değneği yardımına ihtiyaç duyuyor.

Mardin Tanıtım Günleri'ne gelerek burada hemşehrileri ve Sevenleri ile Buluşan Sultan Köse ile Mardin Tanıtım Günleri'ne gelen ziyaretçiler  Resim Çektirmek için yarışıyor.
Zaman,zaman gördüğü yoğun ilgiden sıkıldığı gözlerden kaçmayan Sultan Köse Hayranları ile Resim Çektirerek,Resim Çekmek isteyenleri geri çevirmiyor.
Boyundaki aşırı uzama hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümöre bağlıdır. Yürümek için koltuk değneği kullanan ve 10.12.1982 Yılında Mardin'de doğan Dünyanın En Uzun Boylu insanı ,Sultan Köse üç erkek ve bir kız kardeşi ve ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Aile fertlerinin boyları normal sınırlarda olan Kose Okulunu, uzun boyu ve çiftçilik işleri ile uğraştığından tamamlayamamıştı.


Abdullah Ortaç(e-ha)Ankara ÖZEL HABER

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Dünyanın, Uzun, Adamı, olan, Mardinli, Sultan, KoseMARDİN, TANITIM, GÜNLERİnde,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
SULTAN KÖSE'YE AKM'DE YOĞUN İLGİ
Yorumlar
Haber Yazılımı