301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 18:39 Bu haber 1450 kez okundu
 
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetinin düzenlediği Medya Meclisi toplantısı ile Mardin’in ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.
Mardin Haberi
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetinin düzenlediği Medya Meclisi toplantısı ile Mardin’in ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. 


AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu, Mardin’de düzenlenen toplantıda AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin kurduğu Cumhur İttifakını ve HDP’nin seçimlerde bölgede ki etkisini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.


Miroğlu, “Kürtler nasıl Mustafa Kemalin arkasında durduysa Erdoğan’ın arkasında da durmalı.” dedi.


24 Haziran seçimlerine ilişkin konuşan Miroğlu; “Ben her 3 seçimde de Kürt halkının Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durması gerektiğini söyledim. Bunu biraz tarihe de bağlıyordum. 1916’da Mustafa Kemal’in arkasında Kürtler nasıl durduysa, o dönemde de isyan dinamiği nasıl olduysa ve bunu Mustafa Kemal nasıl ötelediyse bugün durum budur” dedi.


Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti’nin düzenlediği medya meclisine davetli olarak katılan Miroğlu, Eski PTT binasında yapılan toplantıda gündeme ilişkin konuştu ve Afrin operasyonunun erken seçimde de etkili olduğunu belirterek, “Afrin gelişmesinden sonra ve Türkiye’nin aldığı pozisyon gereği artık bu şekilde devam edemeyeceğimizi yani parlamenter sistemin hala fiili olarak devam ettiği, değiştirmemize rağmen 16 Nisan’da halkın buna evet demesine rağmen parlamenter sistemin güçlü gelenekleri halen demokrasin kılıcı gibi herkesin başı üzerinde sallanıp duruyor. Türkiye’nin Orta Doğu’da Suriye’ye yeniden dizayn vermeye çalışan küresel güçlere  karşı aldığı cesur pozisyon ve bunları bir araya getirdiğimizde Türkiye’de seçimin yenilenmesi ve erken seçimin yapılması ve muhalefetinden tutun herkesin şapkasını önüne koyma zamanının geldiğine inanıyoruz Yani küresel güçler bizi yeni bir seçim mahalline çekti.” ifadelerini kullandı


Bazı aydınların seçimleri AK Partinin beka sorunu olduğunu için seçimleri yaptığını iddia ettiklerini belirten Miroğlu,“  AK Parti irtifa kaybediyor. Bu yüzden beka sorunu yaşıyor o yüzden seçimler gerçekleşiyor bunun aslı yok ve bunun böyle olmadığını 15 Temmuzda evlerimizin üstünden Jetler uçtuğunda anladık. Erken bir seçim yapılması muhalefetin HDP, CHP’si diğer irili ufaklı muhalefet kanatları ile şapkayı önlerine koyma zamanı geldiğine inanıyoruz” diye konuştu.
Erken seçim söylemini dillendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gerçek bir milliyetçi olduğunu vurgulayan Miroğlu, “Tarihin böyle önemlerinde gerçek milliyetçi olduğunuzu, ülkeye gerçek yurtseverlik ile bağlı olduğunuzu söylüyorsanız ülkenin geleceği üzerine söz söylem ve bunu karara dönüştürme ve mücadele etmeniz gerekir. Devlet Bahçeli bence bunu yaptı. Bu tabi AK Parti’de karşılık buldu. Herkese hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.


Mardin’de ve bölgede yapılacak 24 Haziran seçiminin batıdaki illerden farklı olacağına inandığını aktaran Miroğlu, “Zannediyorum sayın Cumhurbaşkanımız da buna inanacak ki Perşembe günü genel merkezimizde toplantıda tek bölge olarak bölgemizden bahsetti. ‘Doğu ve Güneydoğu’da AK Parti’de politika yapan aktörlerin çok daha güçlü bir mücadele vermeleri gerektiğini’ söyledi. Bu bir fırsat çünkü terörle olan mücadelemiz başarıya ulaştı. Halkı kazanmalı ve kucaklamalıyız. Mardin’de AK Parti gibi düşünmeyen insanlara derdimizi anlatmalıyız. Gerçekler üzerinden bir hafıza muhasebesi yapmaya davet etmeliyiz. Terörle ilişkisini halen sürdüren ve bu örgütün uluslararası stratejilerini adeta bir payandası haline gelen HDP seçimde bundan ciddi bir şekilde etkilenecektir. Ben her 3 seçimde de Kürt halkının Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durması gerektiğini söyledim. Bunu biraz tarihe de bağlıyordum. 1916’da Mustafa Kemal’in arkasında Kürtler nasıl durduysa, o dönemde de isyan dinamiği nasıl olduysa ve bunu Mustafa Kemal nasıl ötelediyse bugün durum budur.” açıklamasını yaptı.


‘HDP ve MHP seçmeni arasında kayda değer husumet göremezsiniz’


AK Parti ve MHP ittifakında Kürt seçmenini etkilemeyeceğini ifade eden Miroğlu, “Kürt seçmenin ve MHP seçmeninin yoğun olarak yaşadığı Mersin ve Osmaniye’den örnekler vererek, “Seçmenlerin arasında kayda değer, husumete dayalı  bir olay bulamazsınız.  Türkiye’nin bir arada  yaşama haritasına baktığımız zaman bu haritanın AK Parti ve CHP Arasında bölündüğünü görürsünüz. AK Parti ve CHP tabanı giderek birbirinden uzaklaşan toplumsal katmanı oluşturuyor. Ama HDP ve MHP seçmeninin bir arada yaşama prensibini ve kaidesini bozduğunu göremezsiniz” şeklinde konuştu.


Medya Meclisine katılan Milletvekili Orhan Miroğlu teşekkür eden Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Uzun bir aradan sonra düzenlemiş olduğumuz Medya Meclisi toplantımıza iştiraklarıyla onurlandıran Sayın Milletvekilimiz Orhan Miroğlu’na ve Gazeteci meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti düzenlediği toplantıya Milletvekili Orhan Miroğlu, Milletvekili Miroğlu'nun eşi Canan Miroğlu, kızı Hiva Miroğlu, Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Solhan, BİK Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Mardin Arena Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Güngörmüş, Kızıltepe Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Adnan Koçhan ile Mardin merkez, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ORHAN, MİROĞLU, MARDİN, BASINI, İLE, SEÇİMİ, KONUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
ORHAN MİROĞLU MARDİN BASINI İLE SEÇİMİ KONUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı