301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 09:38 Bu haber 858 kez okundu
 
MARDİN SOKAK VE ÇARŞILARI GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Mardin Büyükşehir Belediyesi sokak sağlıklaştırmaları ve çarşı canlandırma çalışmalarına devam ediyor. Yapılan projeler ile Tarihi Mardin sokaklarında değişim sürerken, çalışmalar vatandaşlar ve gelen ziyaretçiler tarafından da beğeni kazanıyor.
Mardin Haberi
MARDİN SOKAK VE ÇARŞILARI  GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi sokak sağlıklaştırmaları ce çarşı canlandırma çalışmalarına devam ediyor. Yapılan projeler ile Tarihi Mardin sokaklarında değişim sürerken, çalışmalar vatandaşlar ve gelen ziyaretçiler tarafından da beğeni kazanıyor. Bu bağlamda Hasan Ammar ve devamındaki 17 çarşının yenilenmesi ve Şeyh Çabuk Cami ve Ulu Cami Aksı sokak sağlıklaştırma çalışmaları tüm hızıyla yapılıyor. Bitirilecek çalışma ile çarşılara ayrı bir hava katılmasının yanı sıra sokaklarda bitkilendirme ve peyzaj çalışmalarıyla hak ettiği konuma getirilecek.

 

Konu hakkında bilgi veren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili   Mustafa Yaman, “Kadim şehrimiz Mardin’in sokakları ve çarşıları beklentileri karşılayan güzellikte olacak” dedi. Eski Mardin’de hassasiyetle çalıştıklarına değinen Yaman, “Güzel şehrimiz Mardin’de değişim ve gelişim için başlattığımız hizmet atağında önemli mesafeler kat ettik. İlimizin daha da iyi konuma gelmesi düşüncesiyle projelerimize birbiri ardında hayat verdik. Şehrimiz tarihi ile de ön plana çıkan bir şehirdir.  Bu özelliğiyle eski Mardin de her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Biz Eski Mardin’in daha güzel olması ve cazibesini arttırması için çalışmalar yapıyoruz. Daha önce Kültür Sokak’ta yaptığımız sağlıklaştırma gibi farklı sokak ve çarşılarımız da personelimiz özveriyle çalışmaktadır” ifadesini kullandı.

 

Yaman, “Bu noktada Hasan Ammar Çarşısı ve devamında yer alan 17 çarşının yenilenmesi ve Şeyh Çabuk Cami ve Ulu Cami Aksı sokakların sağlıklaştırılması için çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmaların sona ermesiyle çarşılarımız daha da anlam kazanacak ve sokaklarımız daha çok ilgi çekecektir. Eski Mardin’de bu gibi dokunuşlar ile değişimi htireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz tarihi sokaklarımızın yenilenmesi adına durmadan çalışacak” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, SOKAK, VE, ÇARŞILARI, , GÜZELLEŞTİRME, ÇALIŞMASI, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı