301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 14:00 Bu haber 5970 kez okundu
 
HDP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ TAMAM GİBİ
24 Haziran 2018 pazar günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için HDP aday listelerini oluşturdu. HDP milletvekili adaylarını belirlediği ve listelerde yer alan isimlerin belirlendiği konuşuluyor.
Siyaset Haberi
HDP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ TAMAM GİBİ

24 Haziran 2018 pazar günü yapılacak  Milletvekili Genel Seçimleri için HDP aday listelerini oluşturdu. HDP milletvekili adaylarını belirlediği ve listelerde yer alan isimlerin belirlendiği konuşuluyor.

 

24 Haziran 2018 pazar günü yapılacak  Milletvekili Genel Seçimleri  öncesi HDP milletvekili adayları Kamuoyu tarafından merak ediliyordu.25 Haziran 2018 genel seçimlerinde 10 barajını geçerek TBMM'ye parti olarak girmeyi hesaplayan  Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP), adaylarının  belli olduğu ve  HDP milletvekili adayları listesinde  şaşırtan isimlere yer verildiği iddia ediliyor..

 

Güneydoğu da kritik olan şehirlerde HDP milletvekili adaylarında şaşırtan isimlerin yer aldığı ve Mardin'den aday adaylığı için başvuran Yazar Bülent Tekin gibi önemli isimlerin liste dışında bırakıldığı ,Listede yer alan isimlerin çoğunun yerel adaylardan oluşturulmama nedeni  merak konusu oldu

 

Mardin ve Diyarbakır ilinde yer alan isimlerin çoğu isimlerin Farklı illerden olması yuzde 10 Barajı için büyük handikap oluşturacağı ifade ediliyor.

 

Mardin'de Aday isimlerinin biri dışında  Mardin dışından olması ve Mardin'de tanınmamasının  seçmen üzerinde olumsuz etki yaratacağını belirten bazı HDP'li vatandaşlar,listelerin hazırlanırken yıllardır Emek veren partili adaylara yer verilmeme  nedenini   anlayamadıklarını ifade ediyorlar.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HDP, MİLLETVEKİLİ, ADAY, LİSTESİ, TAMAM, GİBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı