301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 09:14 Bu haber 1254 kez okundu
 
ESKİ YARGITAY ONURSAL CUMHURİYET BAŞSAVCISI HALUK YARDIMCI VEFAT ETTİ
Eski Yargıtay Onursal L Cumhuriyet Başsavcılarından Haluk Yardımcı Ankara'da Vefat etti.
Mardin Haberi
ESKİ YARGITAY ONURSAL CUMHURİYET BAŞSAVCISI HALUK YARDIMCI VEFAT ETTİ

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılarından Haluk Yardımcı Ankara'da Vefat etti.85 Yaşında vefat eden Haluk Yardımcı Ankara'da toprağa verilecek.

 

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Yardımcının cenazesi 21 Haziran Çarşamba günü Ankara Bilkent  Doğramacızade Ali Sami Paşa  camiinde kılınacak öğlen namazını müteakip Cebeci Asri mezarlığına defnedilecektir.Duası ve Mevlidi aynıgün İkindi ile Akşam namazı saatleri arasında Bilkent Doğramacızade camiinde  yapılacaktır.

 

HALUK YARDIMCI KİMDİR?

 

Haluk Yardımcı 1932'de Diyarbakır'da doğmuştur. Diyarbakır Lisesi'ni bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1955'de mezun olmuştur. Askerliğini Ankara ve Çubuk'ta Yedek Subay olarak yapmış, bir süre avukatlık yaptıktan sonra hakimlik mesleğine geçmiş ve sırasıyla: Urfa Ağır Ceza Mahkemesi Üyeliği, Manisa Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Burhaniye Cumhuriyet Savcılığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.


25.1.1979'da Yargıtay Üyeliğine Seçilen Yardımcı, Beşinci Ceza Dairesi Üyesi iken, Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından belirlenen adaylar arasından, Cumhurbaşkanınca; 15.6.1987 tarihinde de Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine, 15.6.1989 tarihinde de Cumhuriyet Başsavcılığına atanmıştır. 20.01.1997 tarihinde yaş sınırı nedeniyle emekliye ayrılmıştır.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

ÖZEL HABER

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ESKİ, YARGITAY, ONURSAL, CUMHURİYET, BAŞSAVCISI, HALUK, YARDIMCI, VEFAT, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı