301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 13:10 Bu haber 325 kez okundu
 
AVUKATLARIN TAPU KAYITLARINA ULAŞMA DERDİ SONA ERİYOR!
Türkiye Barolar Birliği ile TKGM arasında TAKPAS Protokolü imzalandı
Gündem Haberi
AVUKATLARIN TAPU KAYITLARINA ULAŞMA DERDİ SONA ERİYOR!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile Tapu Kadastro Genel Müdür V. Mehmet Zeki Adlı arasında Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) Protokolü imzalandı.

 

 TKGM’de düzenlenen törene TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör, Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken, Birlik Müdürü İrfan Öztürk ile Tapu Kadastro Genel Müdür V. Mehmet Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan Bayçelebi, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Postacı katıldı. Protokolü TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile Tapu Kadastro Genel Müdür V. Mehmet Zeki Adlı imzaladı. Karşılıklı protokollerin tesliminin ardından tören sona erdi. 

 

TKGM ile Türkiye Barolar Birliği arasında imzalanan protokol ile TAKPAS üzerinden temin edilecek tapu ve kadastro verilerinin paylaşılmasına ilişkin usul ve esasların düzenlenmesi amaçlanıyor. TBB'nin TAKPAS'a entegre olmasıyla avukatların tapu kayıtlarına ulaşma dertleri bitecek. Avukatlar müvekkillerinin ve davalıların dava konusu tapuya kayıtlı bilgilerini ve icra dosyalarında gerekli olan tapu kayıt bilgilerini bir tıkla temin edebilecek. TBB'nin TAKPAS'a entegrasyonu, avukatların zaman kaybını da önleyecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AVUKATLARIN, TAPU, KAYITLARINA, ULAŞMA, DERDİ, SONA, ERİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı